Kadın emeğiyle üretiliyor, kadınlar için harcanıyor

-
Kadın emeğiyle üretiliyor, kadınlar için harcanıyor


Anadolu’nun lezzetlerini, geleneksel üretim ile sofralarımıza ulaştıran Nar Gourmet, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ile birlikte genç kadınlara yönelik yürüttüğü farkındalık çalışmasına ara vermeden devam ediyor. Şirketin kadın emeğiyle hazırlanan ürünlerin satışından elde edilen gelirin bir kısmı ile TOG Genç Kadın Fonu destekleniyor.

Nar Gourmet, Anadolu’nun saklı lezzetlerini gün yüzüne çıkarıp koruma altına alırken; binlerce yıllık kültürün sentezlenerek oluşturduğu lezzetler aracılığıyla, bu topraklarda bereketin simgesi olan kadınlara da çözüm olmayı sürdürüyor.

nar-gourmet-tog-gidahattiKadın emeği ile hazırlanan Nar Gourmet geleneksel paketleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde de Toplum Gönüllüleri Vakfı TOG Genç Kadın Fonu’na destek sağlıyor.

Kadın eli ile üretilen bu paketlerle Nar Gourmet, kadınlara destek olup kadın emeğine saygı duyarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısı ile “kadına şiddete hayır” diyor.

Nar Gourmet geleneksel kutuları içerisinde; kadınlar tarafından tek tek elle toplanan zeytinlerin en şifalı hali ‘Erken Hasat Zeytinyağı’,

Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı desteği ile Mardin İpekyolu Kadın Kooperatifi tarafından üretilen ‘Saf Zeytinyağı Sabunu’,

Kadınlar tarafından en geleneksel yöntemlerle pişirilen ‘Geleneksel Reçeller’ ve bunlara ek olarak muhabbetin incisi ‘lokum’, sadakatin simgesi ‘akide şekeri’, mutfağın baştacı ‘baharatlar’, vazgeçilmez lezzetimiz ‘sirke’ ve gurme zeytinyağları gibi ürünler bulunuyor.

Nar Gourmet, KDV dahil 145 TL değerindeki her büyük kutu satışından 20 TL; KDV dahil 70 TL değerindeki her küçük kutu satışından ise 10 TL’yi direkt olarak TOG Genç Kadın fonuna aktarıyor.

Toplum Gönüllüleri Vakfı TOG Genç Kadın Fonu, genç kadınların toplumsal hayatın her alanına eşit ve özgür bireyler olarak katılmasını destekleyen bir dayanışma fonu. Oluşturulan fon ile toplumda genç kadınların yaşadıkları sorunlara, onlarla birlikte çözümler üretecek projeler hayata geçirilmesi ve genç kadınların güvenlik ve özgürlük alanlarının genişletilmesi için ülke genelinde eğitim, kampanya, savunuculuk ve farkındalık çalışmaları yürütülüyor.

Kadın emeğiyle üretilen geleneksel paket alternatifleri için Nar Gourmet Kurumsal Satış Departmanı (info@nargourmet.com +90 (536) 860 84 93) iletişime geçilebildiği gibi, internetten sipariş için

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir