Kaçan kurbanlık boğa Başkent’i birbirine kattı

-
Kaçan kurbanlık boğa Başkent’i birbirine kattı

Ankara’da kurbanlık bir boğa araçtan indirildiği sırada bir anda kaçtı. Yaklaşık bir buçuk saat süren kovalamacada sahibini yaralayan boğa, komşusunu da Hatip Çayı’na attıktan sonra uyuşturucu iğneyle sakinleştirildi.

Edinilen bilgiye göre Seyit Ahmet Kendüzer’in pazardan aldığı kurbanlık boğa, saat 19.30 sıralarında Mamak Yeşilbayır Mahallesi’nde bir anda görevlilerin elinden kaçtı. Kaçan boğayı yakalamak için sahipleri ve komşuları seferber olurken, aynı zamanda polise ve belediyenin yakalama ekiplerine de haber verildi. Bir süre sonra kovalamacaya katılan ekipler, ara ara boğayı sıkıştırsa da yakalamayı başaramadı.

Yaklaşık bir buçuk saat süren kovalamaca sonunda boğa, Kayaş Caddesi’nde bir parkta sıkıştırıldı. Daha sonra parktaki ağaçların arasına etrafını sarmak amacıyla ip gerildi. Kızgın boğa bu esnada Seyit Ahmet Kendüzer’e yardıma gelen komşusuna saldırmaya başladı. Kızgın boğa, komşusunun yardımına giden Kendüzer’i yaraladı, komşusunu da Hatip Çayı’na attı. Çevredekilerin yardımıyla kurtulan boğanın sahibi Kendüzer’in karnından, kolundan ve bacağından yaralandığı görüldü.

Kaçak boğaya sıkıştırıldığı yerde belediye ekipleri uyuşturucu iğne attı. Uyuşturucu daha etkisini göstermeden boğa tekrar kaçmaya başladı, ancak bu sefer etraftaki kalabalığın üzerine yürüdü. O sırada cep telefonuyla boğayı görüntülemeye çalışan bir vatandaş, boğanın hedefi oldu. Boğa bir süre daha gittikten sonra tekrar sıkıştırıldığı aynı noktaya geldi. Uyuşturucu iğnenin etkisini göstermesi sonucu boğa sakinleşti ve sahipleri tarafından yakalandı. Gözü çöp torbasıyla kapatılan kızgın boğa, olay yerindeki bir traktörün arkasına bağlanıp yavaş yavaş götürülmeye çalışıldı. Uyuşturucunun etkisiyle yürümekte zorluk çeken boğa, bu sefer de çevredekilerin yardımıyla traktörün arkasına atıldı ve bölgeden uzaklaştırıldı.

‘BEN BU DANADAN KORKTUĞUM KADAR HİÇBİR ŞEYDEN KORKMADIM’

Yaşadıklarını anlatan Seyit Ahmet Kendüzer, şunları söyledi: “Şuraya sıkıştırınca arkadaşı, arkadaşı kurtarmak için ipten sarıldım. İpten sarılınca döndü bana çöktü. Çökünce hem buramı (karnını gösteriyor) yaraladı, hem kolumu yaraladı, hem de bacağımı yaraladı. Benim dışımda bir de şu arkadaş var, onu da orada çaydan aşağıya attı. Sahibi benim. Motorcu arkadaş indirirken elinden kaçırmış, buraya kadar kovaladık. Buraya gelince şurada sıkıştırdık, bir şey yapmaz diye tuttum. Tutunca arkadaşı aşağıya attı, bana da çöktü.”

Boğanın hedefi olan komşusu ise sıkıştırma sonucu dereye düştüğünü belirterek, “Beni yaralamadı, sıkıştırınca dereye düştüm. Hiçbir şeyim yok. Ben sahibinin komşusuyum, yardımcı oluyorduk.” diye konuştu.

(CİHAN)

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir