İTÜ’de anne çocuk beslenmesi semineri

-
İTÜ’de anne çocuk beslenmesi semineri

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Arı Teknokent firması BEE’O tarafından düzenlenen Anne Çocuk Beslenmesi ve Sağlığı Semineri, 15 Ocak’ta yapılacak.

Arı ürünleri üreten Arı Teknokent firması BEE’O tarafından İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) düzenlenecek olan seminerde beslenme, çocuk sağlığı, çocuklarda sorumluluk bilinci ve arı ürünleri konuşulacak.

cocuk-yemek-gidahattiHangi konular ele alınacak?

İTÜ’de saat 13.00’de başlayacak seminerde, Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur “Propolis ve Diğer Arı Ürünleri”, Pediatrist Dr. Pınar Elif Çakır “Çocuk Sağlığı”, Diyetisyen Gülden Kılınç Doğan “Beslenmede Arı Ürünlerinin Önemi” Pedagog Serap Melek Kılıç da “0-6 Yaş Çocuklarda Sorumluluk Bilinci ve Otokontrol Oluşturma” başlıkları altında sunum yapacaklar.

beeo-ari-ekmegi-gidahattiBEE’O Arı Ekmeği

Bu arada ürün gamını her geçen gün zenginleştiren BEE’O, arıların doğadan toplayarak ürettikleri zengin vitamin, mineral ve aminoasit bileşenlerinin bulunduğu Arı Ekmeği’ni paketleyip, satışa sundu.

Doğadaki çiçek tozunu ayaklarının arkasına alarak kovana getiren arılar, bu polenleri kendi salgısıyla altıgenlerin içine depolar. Arılar doğadan topladıkları polene kendi enzimlerini katarak petek gözlerinde depolarlar ve kendi ekmeklerini yaparlar.

ari-ekmegi-gidahattiArı ekmeği nedir?

Dış zarı sebebiyle insan vücudu tarafından kolayca sindirilemeyen polenin, arının kendi enzimleriyle fermente edip dış zarını parçaladığı ve tüm besin içeriğini açığa çıkardığı hali olan arı ekmeği, doğal bir vitamin ve mineral kaynağı. Mide bağırsak florasını düzenleyici, zihinsel aktiviteyi arttırıcı, bağışıklığı destekleyici etkileri bulunan arı ekmeği, çocukların büyüme ve gelişmesine de önemli bir destek olarak öne çıkıyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi Arı Teknokent firmasında uzman gıda ve ziraat mühendisleri kontrolünde üretilen ve 90 gramlık cam kavanozlarda hazırlanan BEE’O Arı Ekmeği,  www.beeo.com.tr adresinde satışa sunuluyor.

BEE’O Arı Ekmeği, doğrudan çiğnenerek ya da süt, meyve suyu veya yoğurt ile karıştırılarak tüketilebiliyor. Yetişkinlerin günde en az 6 adet, çocukların 3 adet tüketmesi tavsiye ediliyor.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir