IPARD II sözleşmeleri Aralık’ta imzalanacak

-
IPARD II sözleşmeleri Aralık’ta imzalanacak

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Başkanı Ahmet Antalyalı, IPARD II İkinci Çağrı İlanı’nda hızlı bir değerlendirme yaparak, projeleri Aralık 2017’de imzalamayı hedeflediklerini söyledi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Genel Koordinasyon Toplantısı yapıldı.

tkdk-genel-koordinasyon-toplantisi-gidahatti122 milyon avro kaynak kullandırılacak

Toplantının açılışında konuşan TKDK Başkanı Dr. Ahmet Antalyalı, ikinci çağrı ilanına çıkıldığını ve bu zaman dilimi içerisinde yapılacak çalışmaların çok önemli olduğunu söyledi. Sahada etkin bir çalışma yapılması gerektiğine işaret eden Antalyalı, “Yeterli, nitelikli ve kaliteli proje almamız lazım. 122 milyon avroluk bir kaynağımız var. Bölgemizin ihtiyaçlarına yönelik olarak bu kaynağı en etkin şekilde kullanmamız lazım. Aradaki açığı kapatmak için bazı illerimizin daha fazla çaba sarf etmesi lazım.  Özellikle daha fazla kaynak kullanmak için” dedi.

Tanıtım faaliyetlerinin önemi

Bu dönem içerisinde tanıtım faaliyetinin daha fazla olması gerektiğini, bu amaçla ticaret odalarıyla, sanayicilerle, çiftçilerle, mülki amirlerle ve belediyelerle birebir görüşülmesi gerektiğini aktaran Antalyalı, en yararlı projeleri alarak yıl içerisinde sözleşme imzalamayı hedeflediklerini vurguladı.

Eylem planı Başbakanlık’ta

Bu hedefleri 6 aylık  eylem planına koyduklarını anımsatan Antalyalı, “Hızlı bir değerlendirme yaparak projeleri inşallah Aralık 2017’de imzalamış olacağız.” değerlendirmesinde bulundu. Antalyalı, eylem planını Başbakanlığa gönderdiklerini de kaydetti.

TKDK Genel Koordinasyon Toplantısı’nın ikinci bölümünde Proje Hizmetleri Genel Koordinatörü Şerife Kontoğlu başkanlığında çeşitli konu başlıklarında sunum yapıldı ve bilgi alışverişinde bulunuldu.

Toplantıya, Finansman Genel Koordinatörü Mahmut Kardaş, Destek Hizmetleri Genel Koordinatör Vekili Ülkü Altundiş Yıldız, I. Hukuk Müşaviri Ahsen Arıöz Bozkuş, koordinatörler, koordinatör vekilleri ve il koordinatörleri katıldı.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir