İngiliz sigorta devinden şok açıklama: Wi-Fi cihazları kanser yapıyor

-
İngiliz sigorta devinden şok açıklama: Wi-Fi cihazları kanser yapıyor

Hızla gelişen teknoloji insanoğlunun yaşamını kolaylaştırmada ve dünyadaki gelişmeleri anlık takip etmede önemli bir rol oynasa da, bazen ciddi sağlık problemlerini de beraberinde getiriyor. Uzmanların sıkça uyarılarda bulunduğu ve birçok hastalığa neden olduğunu belirttiği elektromanyetik radyasyonlar sadece işyerlerinde değil, evde, okulda, kafede yani hayatın her alanında etkin bir biçimde yer alıyor. İngiliz sigorta devi Lloyd’s, elektromanyetik radyasyonlar sonucunda oluşan sağlık sorunlarını sigorta kapsamından çıkardı. Sigorta devinin bu kararı; ‘Wi-Fi ağlarının hayati risk taşıdığının itirafı’ olarak nitelendirildi.

Wi-Fi sağlığı tehdit ettiği yönündeki tartışmalar,  İngiliz sigorta devi Lloyd’s tarafından bir kez daha gündeme geldi. Lloyd’s, doğrudan veya dolayı olarak maruz kalınan elektromanyetik radyasyonlar sonucunda oluşan sağlık sorunlarını sigorta kapsamından çıkardı. Buna göre,  maruz kalınan radyasyonlar nedeniyle hastalanmalar sigorta kapsamı dışında bırakıldı.

wi-fi-cihazlarinin-zararlari-2-gidahatti

“Wi-Fi cihazları kanserojen tehlike saçıyor”

Sigorta devinin bu kararı araştırılmaya başlandığında kararın arka planında kablosuz internet bağlantısının olduğu öğrenildi. Zira 2011 yılında Dünya Sağlık Örgütü’nün de belirttiği üzere Wi-Fi cihazları, 2B sınıfında insanlar için kanserojen tehlike saçıyor.

wi-fi-cihazlarinin-zararlari-3-gidahatti

Wi-Fi cihazlarının beyin tümörü ve lösemiye neden oluyor iddiası!

İsveç’in başkenti Stockholm’de bulunan Karolinska Enstitüsü nöroloji profesörü Olle Johansson yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Wi-Fi cihazlarından kaynaklanan muhtemel sağlık sorunları olağanüstü bir şekilde genişledi. Beyin tümöründen lösemiye, hafıza kaybından konsantrasyon eksikliğine kadar birçok şikayet görülebilir. Dünyadaki radyasyon limiti çılgın bir şekilde yükseldi. Bu rakamın, 18. yüzyılda olduğundan 1 katrilyon kat daha yüksek olduğu öngörülüyor. SadeceWi-Fi olarak düşünmeyin. Etrafımızda her yerde radyo dalgaları var ve bunların insan ve hayvanların sağlığını çok ciddi şekilde etkilediğini biliyoruz.”

wi-fi-cihazlarinin-zararlari-4-gidahatti

Wi-Fi cihazından yayılan radyasyon dalgalarını azaltmak için izlenecek yollardan bazıları ise kablosuz yerine kablolu bağlantı kullanmak olacak. Böylece maruz kalınan radyasyon miktarının ciddi oranda düşmesi sağlanmış oluyor. Ayrıca, kullanılmayan anlarda Wi-Fi cihazını kapatmak en doğru seçenek olarak belirtiliyor. Uzmanlar, yüksek boyutlu veri indirildiği sırada bilgisayarın yanında bulunmamak gerektiği yönünde tavsiyelerde bulunuyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir