İçim Peynir ihracatta hedef büyüttü

-
İçim Peynir ihracatta hedef büyüttü

Yıldız Holding’in Lactalis Grup’a sattığı Ak Gıda’nın markalarından İçim Peynir, uluslararası kaliteli ödüllü peynirlerini 50 ülkeye ihraç etmeyi hedefliyor.

Ak Gıda bünyesindeki İçim Peynir, Aydın’daki tesislerine yaptığı 100 milyon liralık yatırımla hedef büyüttü. Aydın’daki tesislerini son teknoloji ile donatan şirket, ihracat ağını 14 ülkeye genişletti.

İçim Peynir 50 ülkeye ihracat yapacak

ali-sozen-www.gidahatti.comYıldız Holding bünyesinde iken Fransız Lactalis Grup’a satılan İçim Peynircilik’in Aydın’daki tesislerinde açıklamalarda bulunan Ak Gıda CEO’su Ali Sözen, Türkiye’de 20 milyon hanenin açık veya ambalajlı peynir tükettiğine dikkat çekti.

Sözen, “2015’in üçüncü çeyreğinde Türkiye’deki ambalajlı peynir tüketimi yüzde 46’ya ulaşmış durumda. Dünyada ise bu oran yüzde 80 düzeyinde bulunuyor. Yeni yatırımlarla Türk halkına kaliteli ve uygun fiyatta peynir yedireceğiz. Aydın’daki fabrikamız Almanya’daki bir tesisin ardından dünyadaki ikinci büyük peynir üretim tesisi” dedi.

Ak Gıda CEO’su Ali Sözen, “Yakın bir gelecekte 50 ülkeye ihracat yapacağız” dedi.

İçim Peynir’in dört çeşidinin Belçika merkezli Uluslararası Tat ve Kalite Enstitüsü tarafından Üstün Lezzet Ödülü’ne layık görüldüğünü belirten Sözen, peynirlerinin uluslararası alanda da tescillenmesinin üretimdeki titizliği gösterdiğini söyledi.

Süt ve süt ürünleri piyasasında Ülker İçim markası ile faaliyet gösteren Yıldız Holding şirketlerinden Ak Gıda, dünyanın önde gelen süt ve süt ürünleri üreticilerinden Lactalis Grup’a satılmıştı. Ak Gıda, İçim Süt ve İçim Peynir dışında, özel markalı üretimler de yapıyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın