Güzel yemek fotoğrafı nasıl çekilir? Gıda stilistinden ipuçları…

-
Güzel yemek fotoğrafı nasıl çekilir? Gıda stilistinden ipuçları...

Yöresel lezzetlerin önemine dikkat çekmek amacıyla “Tropicana ile Yerel Lezzetler” etkinliği düzenlendi. Ünlü şef Jale Balcı, geleneksel yemekleri meyve sularıyla buluşturarak birbirinden lezzetli yöresel tatlar hazırlarken Ceyda Düvenci de katkıda bulundu. Etkinlikte Gıda Stilisti Sezen Enderoğlu da güzel yemek fotoğrafı çekmenin ipuçlarını paylaştı…

Meyvelerini Türkiye’nin en iyi bilinen yörelerinden toplayan ve dünyaca ünlü meyve suyu uzmanlığı ile kısa sürede meyve suyu pazarında güçlü bir yer edinen firma, Türkiye’de yerel meyveciliği desteklemeye devam ediyor.

Yöresel lezzetler  ve meyve suyu bir arada!

Elma suyu ile kereviz çorbası, kayısı nektarıyla dana incik, vişne nektarıyla mor lahana, şeftali nektarıyla dondurma, karışık meyve nektarıyla kış meyveli tatlı hazırlayan Ceyda Düvenci; “Türkiye tam bir meyve cenneti… Tropicana da Türkiye’nin en tercih edilen yerel meyvelerini isimleriyle özdeşleştirerek, en çok bilinen yörelerinden toplayıp, meyve suyu olarak sofralarımıza konuk oluyor” diyerek şöyle devam etti:

“Meyveler; Bursa, Afyon, Amasya, Malatya’daki tarlalardan toplanıyor ve bu bölgelerde kırsal kalkınmaya yönelik önemli katkılar sağlanıyor. Bu sayede ülkemizin değerlerinin korunmasına ve sürdürülmesine de katkı sağlanmış oluyor.

Yöresel meyveler deyince akla ilk yöresel yemekler geliyor. Türk mutfak kültürünün en önemli değerlerinden biri olan yerel lezzetlerimize sahip çıkmalıyız ve gelecek nesillere de aktarmalıyız. Yerel lezzetler; özgün isimleri, hikayeleri, sunumları ve tatları ile her biri birer değer. Bu kadar zengin bir kültüre sahip olduğumuz için çok şanslıyız” dedi.

Güzel yemek fotoğrafı nasıl çekilir?

Tropicana ile birbirinden lezzetli yöresel tatların hazırlanmasının ardından Gıda Stilisti Sezen Enderoğlu, güzel yemek fotoğrafı çekmenin ipuçlarını paylaştı:

“Yumuşak ve eşit dağılmış bir ışık yakalayın ve temanıza uygun, konunuzun önüne geçmeyecek arka plan ve aksesuarlar seçin. Farklı dokuları kullanarak katmanlar yaratın; yaşanmışlık hissi yaratacak unsurlar ekleyin ve konunuzun en iyi görüneceği açıyı seçin”.

Güzel yemek fotoğrafı çekmenin 10 altın kuralı için resme tıklayın…

PepsiCo Gazlı İçecekler & Meyve Suyu Kıdemli Pazarlama Müdürü Aslı Önder “Türk tüketicisinin en çok tükettiği aromaları ambalajlı meyve suyu olarak sunuyoruz. Türkiye’nin tercih edilen yerel meyvelerini, isimleriyle özdeşleşmiş, en bilinen yörelerinden topluyoruz.

Bu nedenle ambalajlarımızın üzerine meyvelerin yetiştirildiği yeri belirten tek meyve suyu markasıyız. Temel hedefimiz yerel meyvelerle ilgili mirasın korunması ve sürdürülmesidir” diye konuştu.

 

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir