Güvenilir Eller Projesi’ne Felis’ten 2 Ödül

-
Güvenilir Eller Projesi’ne Felis’ten 2 Ödül

Güvenilir Eller projesi MediaCat Felis Ödülleri’nde ‘B2B İş Yapan Markaların İletişim Yönetimi’ kategorisinde Felis Ödülü; ‘Konu, Gündem ve Kriz Yönetimi’ kategorisinde ise Felis Başarı Ödülü’nün sahibi oldu.

Türkiye’nin ilk online gıda güvenliği eğitim-sertifika programı olan proje, Unilever Food Solutions ve  Gıda Güvenliği Derneği iş birliğiyle yürütülüyor.

Unilever Food Solutions, Güvenilir Eller projesiyle MediaCat Felis Ödülleri’nde ‘B2B İş Yapan Markaların İletişim Yönetimi’ kategorisinde Felis Ödülü kazandı. ‘Konu, Gündem ve Kriz Yönetimi’ kategorisinde ise Felis Başarı Ödülü’ne değer bulundu.

Güvenilir eller 2016 yılında hayata geçti

Unilever Food Solutions 2016 yılında Türkiye Şef Araştırması’nı hayata geçirmişti. Bu araştırmaya katılan şeflerin %80’i, en önemli ihtiyacı olarak ‘Gıda Güvenliği’ alanında eğitim almayı gösterdi. Buradan hareketle Gıda Güvenliği Derneği iş birliğiyle Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı online eğitim programı ‘Güvenilir Eller’ gıda güvenliği online eğitim programı oluşturuldu.

Mayıs 2016’da başlayan online eğitim programına bugüne kadar Türkiye genelinde 78 şehirden 17 binden fazla şef katıldı. 11 binden fazla şef ise ücretsiz eğitimleri tamamlayarak, Gıda Güvenliği Derneği onaylı sertifika almaya hak kazandı.

Eğitim programının içeriği Gıda Güvenliği Derneği tarafından oluşturuldu. Programda şeflere gıdaların hazırlanmasından depolanmasına, hammaddelerin tüketim aşamasına kadar olan süreçte karşılaşılabilecek sorunlar anlatılıyor ve çözüm önerileri paylaşılıyor. Eğitim programında, hijyenik uygulamalar ve sıcaklık kontrolü de dahil olmak üzere, tehlikeleri azaltmak ya da yok etmek için gerekli önlemler de inceleniyor. Beş modülden oluşan eğitimleri tamamlayan şeflere, Gıda Güvenliği Derneği onaylı isme özel sertifika ulaştırılıyor.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir