Growtech Eurasia, 15. yılında ziyaretçi rekoru kırdı

-
Growtech Eurasia, 15. yılında ziyaretçi rekoru kırdı

Avrasya bölgesinde tarım sektörünün dev buluşması Growtech Eurasia 15. Uluslararası Sera, Tarım Ekipmanları ve Teknolojileri Fuarı, 30 ülkeden 650 firma ve 77 ülkeden 79 bin 624 ziyaretçinin katılımı ile gerçekleşti.

growtech-eurasia-www.gidahatti.comAntalya Expo Center’da 2-5 Aralık 2015 tarihleri arasında düzenlenen Growtech Eurasia 15. Antalya Tarım Fuarı; Sera ve Teknolojileri, Tarım Teknolojileri ve Ekipmanları, Sulama Sistemleri, Tohumculuk, Fidecilik, Bitki Besleme ve Koruma, Biyolojik Mücadele, Tarımsal Makine ve Ekipmanları ile ilgili ulusal ve uluslararası alanda başarıya ulaşmış ürün ve hizmetleri aynı çatı altında buluşturdu.

growtech-eurasia-www.gidahatti.comTarım sektörünün ihtiyaç duyduğu tüm bileşenleri Growtech Eurasia çatısı altında biraraya getirdiklerini ifade eden UBM EMEA (Istanbul) Fuarlar Grup Direktörü Engin Er, Fuara ilgi, bu yıl her zamankinden daha büyük oldu. Ziyaretçi sayısında 15 yılın rekorunu kırdık ve 77 ülkeden 79 bin 624 ziyaretçi sayısına ulaştık. 30 ülkeden 650 katılımcımız için fuar alanımızı geçtiğimiz yıla oranla yüzde 15 oranında büyüttük. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği organizasyonuyla Arnavutluk, Azerbaycan, Hırvatistan, Kazakistan, Kırgızıstan, Kosova, Mısır, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tunus olmak üzere toplam 10 ülkeden 40 kişilik Alım Heyeti de dahil olmak üzere katılımcı ve ziyaretçilerimize sunduğumuz fırsatlar sayesinde 550 milyon doların üzerinde iş hacmi oluşmasını sağladık” dedi.

Her yıl olduğu gibi yeni ürün ve yöntemlerin tanıtıldığı fuarda, normal domatese göre 3 kat daha fazla likopen içeren ve ancak meyvelerin sahip olabildiği yüksek oranda aroma içeren domatesler, anahtar teslimi bağ bahçe kuran ve işletmeye hazır hale getiren firmalar ve saman balyası makinesi ile birlikte Ferrari otomobile eşdeğer fiyatıyla dev traktörler dikkat çekti.

growtech-eurasia-www.gidahatti.comFuarda bu yıl 8’inci kez verilen Growtech Tarım Ödülleri de sahiplerini buldu. 19 projenin başvurduğu ödüllerde, Sera Teknolojileri kategorisinde Agroweld Sera Teknolojileri, Tarımsal Bilişim Danışmanlık kategorisinde Doktar Tarım, Sulama Sistemleri Ekipmanları kategorisinde Geoflow, Tarımsal Makine Ekipmanları kategorisinde GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Bitki Besleme ve Koruma kategorilerinde KOPPERT ve Yeditepe Sağlık Hizmetleri ödül aldı.

Growtech Eurasia 2015 Tarım Fuarı’nın Ana Sponsoru, İnovatif Tarım felsefesiyle organik gübre üretimi yapan Bactogen, İletişim Sponsoru, Turkcell Çiftçi Birliği ile dünyanın kişiye özel ilk tarım danışmanlığı servisini sunan Turkcell, Co-sponsoru da bireylere ve reel sektöre yönelik olarak tasarlanmış yeni finansal hizmet platformu Findeks oldu.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın