Gıda yoluyla bulaşan 200’den fazla hastalık insan sağlığını tehdit ediyor

-
Gıda yoluyla bulaşan 200’den fazla hastalık insan sağlığını tehdit ediyor

Dünyada ve Türkiye’de gıda güvenliğinin oldukça önemli bir hale geldiğini belirten İnvenura Holding CEO’su Burak Karapınar, gıda yolu ile bulaşan 200’den fazla hastalığın alerjik reaksiyondan felce kadar pek çok farklı sonuç ile insan sağlığını tehdit ettiğini kaydetti.  Karapınar, yanlış analiz sonuçlarının hem insan sağlığı hem de Türkiye ekonomisine önemli zararlar verdiğine dikkat çekti.

İnvenura Holding, İzmir’de Swiss Otel’de gerçekleştirdiği lansmanda iş ortakları ve paydaşları ile bir araya geldi. İzmir ve Manisa’da (Alaşehir) toplamda 20 milyon dolarlık bir yatırım ve 105 kişilik bir ekip ile çalışmalarını ağırlıklı olarak gıda alanında sürdürdüklerini ifade eden İnvenura Holding CEO’su Burak Karapınar, şöyle konuştu:

gida-guvenligi-2-gidahatti

“Türkiye’deki denetlenmiş gıda pazarındaki analiz payımız yüzde 10”

“Türkiye’nin daha sağlıklı, daha kaliteli gıda ürünleriyle beslenmesi, çiftçimizin daha çok kazanması için İzmir ve Manisa laboratuvarlarımızda analiz, danışmanlık ve denetimi kapsayan entegre bir hizmet sunuyoruz. Bu yıl faaliyete geçecek İstanbul laboratuvarımız ile Marmara Bölgesi’nde de hizmet vermeye başlayacağız. Hedefimiz 3 yıl içerisinde 40 milyon dolarlık yatırım ile laboratuvar ve faaliyet gösterdiğimiz il sayısını 7’ye çıkarmak. 2015 yılında yaklaşık 50 bin analiz gerçekleştiren İnvenura Holding’in Türkiye’deki denetlenmiş gıda pazarındaki analiz payının yüzde 10 olduğunu da belirtmek isterim.”


Gül hastalığı nedir? Belirtileri neler? Nasıl tedavi edilir?

gida-guvenligi-4-gidahatti

“Gıda yolu ile bulaşan hastalıklar alerjiden felce kadar birçok hastalığa neden oluyor”

Bugün dünyada ve Türkiye’de gıda güvenliğinin oldukça önemli bir hale geldiğinin altını çizen Karapınar, gıda yolu ile bulaşan 200’den fazla hastalığın alerjik reaksiyondan felce kadar pek çok farklı sonuç ile insan sağlığını tehdit ettiğini belirtti. Yanlış analiz sonuçlarının hem insan sağlığı hem de Türkiye ekonomisine önemli zararlar verdiğini paylaşan Karapınar, gıda güvenliğine dikkat edilmemesi halinde hamileler, bebekler, küçük çocuklar, yaşlılar ve bağışıklık sistemi zayıf olan bireylerin kalıcı hasar veya ölümcül risklerle karşı karşıya olduğuna dikkat çekti.


Bahar aylarında ‘Gül’ hastalığına dikkat!

gida-guvenligi-3-gidahatti

Karapınar, “Dünyada ve Türkiye’de gıda güvenliği oldukça önemli bir konu haline gelmişken biz, İnvenura Holding olarak ne yapıyoruz? Toprak, yem, su ve gıda başta olmak üzere tüketicinin daha sağlıklı ve kaliteli besine ulaşması için tedarik, üretim, paketleme ve sunumun da yer aldığı tüm süreçleri kontrol ediyoruz. Üretici ve tüketici bilincinin gelişmesine katkı sağlıyoruz.” Dedi.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir