Gıda ve içecek üreticileri için yeni rehber

-
Gıda ve içecek üreticileri için yeni rehber

Gıda ve içecek üreticilerine sunulan ihracat amaçlı yeni kılavuz, rekabetin üst düzeyde olduğu küresel pazarda rekabet edebilmeleri için mevcut ve muhtemel ihracatçılara yardım edecek.

Gıda ve İçecek Federasyonu (FDF) ve İçecek İhracatçıları Federasyonu (FDEA) tarafından geliştirilen ‘İhracatlar – 5 Adımda Gıda ve İçecek İhracatında Başarılı Olmak’ isimli kılavuz, İngiltere’deki 6.500 üreticinin ihracat yapmasına yardımcı olmak için geliştirildi.

20 Nisan 2016 tarihinde yayınlanan rapor, sürdürülebilir ihracat başarısına ulaşmak için atılması gereken 5 adımdan söz ediyor. Raporda ihracatın neden önemli olduğu, internet semineri ve belgeler ve faydalı irtibatlarla ilgili bölümler de yer alıyor.

gida-uretim-gidahatti

Bu kılavuz, gıda ve içecek üreticilerinin yabancı piyaslara nasıl ihracat yapmaya başlayabileceğini gösteren faydalı bilgi ve ipuçları sağlıyor. Kılavuz aynı zamanda gerekli araştırma detayları ve ihracat fırsatları ve faydalı irtibatların nasıl oluşturulacağına dair bilgiler de içeriyor.


FoodDrinkEurope’un ekonomik bülteninde neler var?

Gıda ve içecek endüstrisi hırslı

FDF’nin katma değerli gıda ve içecek ihracatlarını üçte bir oranında arttırmayı ve 2020 itibariyle toplamda 6 milyar sterlinlik değere çıkarmayı hedeflediği kaydedildi.

FDF’de Rekabet Edebilirlik Direktörü olan Angela Coleshil yeni kılavuz hakkında yorum yaptı ve şunları söyledi: “Kılavuzumuz, üreticilerin yeni piyasalara ulaşmak ve başarılı bir ihracatçı olmak için ihtiyaç duyduğu bilgileri sağlıyor. FDF, İngiltere’nin gıda ve içecek üreticilerinin ulusal seviyede rekabet edebilmesine yardımcı olmak için FDEA ile birlikte çalışmaya kararlı.”

Şu anda, İngiltere’deki gıda ve içecek işletmelerinin yalnızca küçük bir kısmı ihracat yapıyor. İngiltere’nin en iyi üreticilerinin, ürünlerini diğer ülkelere satma fırsatını yakalamasına yardımcı olarak endüstrimizin büyük ihracat potansiyelini ortaya çıkarmak istiyoruz. Bu yolla, İngiltere’nin markalı ürün ihracatını 2020 itibariyle 3’te 1 oranında arttırarak 6 milyar sterlinin üzerine çıkarabileceğimize inanıyoruz.”


Türk tüketicisi yeni ürün peşinde!

konteyner-gemi-nakliyat-gidahatti

‘… daha fazla firmayı uluslararası piyasalara girme konusunda cesaretlendirmesini sağlamak istiyoruz

FDEA direktörü John Whitehead OBE ise, “bu yeni kılavuzun gıda ve içecek ihracatı sektöründeki bilgi birikimimizi ve uzmanlığımızı ispat ettiği konusunda kendimizden eminiz. Kılavuz, firmaların ihracat potansiyelini arttırmasına gerçek anlamda yardım edebilecek somut kanıtlar sunuyor. FDF ile birlikte çalışarak bu mesajın mümkün olan en büyük kitleye ulaşmasını ve daha fazla firmayı uluslararası piyasalara girme konusunda cesaretlendirmesini sağlamak istiyoruz,” ifadelerine yer verdi.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir