Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda üst düzey atama

-
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda üst düzey atama

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına, İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Güldal atandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndaki atamalara ilişkin kararlar, 25 Kasım’da Resmi Gazete’de yayımlandı.

gida-tarim-hayvancilik-bakanligi-binası-gidahattiİzmir İl Müdürlüğünden Müsteşar Yardımcılığına

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda açık bulunan Müsteşar Yardımcılığına, İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Güldal atandı.

Ahmet Eşref Fakıbaba yönetimindeki Bakanlıkta, Müsteşar Dr. Nusret Yazıcı görevinden alınarak, bu göreve Müsteşar Yardımcısı Mehmet Hadi Tunç atanmıştı.

ahmet-guldal-balik-agi-temizligi-gidahattiAhmet Güldal kimdir?

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına atan Ahmet Güldal, 1964 yılında Erzincan Kemaliye’de doğdu.

1981 yılında Erzincan Ziraat Meslek Lisesi’nden, 1987 yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun olan Güldal, 1989-1990 yıllarında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Zonguldak İl Müdürlüğü’nde Mühendis, 1990-2000 yıllarında Proje ve İstatistik Şube Müdürü, 2000-2009 yıllarında ise Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Malatya İl Müdürü olarak görev yaptı.

Ahmet Güldal, 31 Ağustos 2009 tarihinden bu yana İzmir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü görevini yürütüyordu. Güldal, evli ve 3 çocuk babası.

ekonomi-bakanligi-logo-gidahattiDış ticaret tebliği

Öte yandan Ekonomi Bakanlığı’nın Nesli Tehlike Altında Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Dış Ticaretine İlişkin Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliği de Resmi Gazete’de yayımlandı.

Tebliğ ile 27/2/2011 tarihli ve 27859 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Nesli Tehlike Altında Olan Yabani Hayvan ve Bitki Türlerinin Dış Ticaretine İlişkin Tebliğ’in ekinde yer alan listelerde değişikliğe gidildi.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir