Gıda sektörü yurt dışında atakta!

-
Gıda sektörü yurt dışında atakta!

Assan Gıda, PLMA Fuarı’nda Avrupa’nın büyük market zincirlerine yeni soslarını tanıtırken, Türkiye’yi Arbella Üzüm Çekirdekli Makarna’nın temsil ettiği Sial World Tour 2016 yarışmasının kazananı, Ekim ayında Paris’te düzenlenecek Sial 2016 Uluslararası Gıda Fuarı kapsamında yapılacak törende açıklanacak.

Hollanda’nın Amsterdam kentindeki RAI Fuar Alanı’nda 24-25 Mayıs 2016 tarihlerinde düzenlenen PLMA Fuarı, üst segmentte özel markalı ürünler üreten firmaları, zincir marketler ve kendi üretim tesisi olmayan markalarla bir araya getirdi.

assan-gida-plma-gidahatti

Türkiye’nin en büyük ketçap ve sos ihracatçısı Assan Gıda, dünyanın önce gelen gıda zincirleri ile özel markalı ürünler üreten firmaları bir araya getiren fuarda; ketçap, salça ve domates bazlı soslarının yanı sıra, yeni et ve dip soslar ve salata soslarını tanıttı. Avrupa’daki mevcut müşterileriyle bir araya gelen firma, potansiyel müşterileriyle de toplantılar yaparak yeni işbirliği anlaşmalarına imza attı.

domates-tarla-gidahatti

4 kıtada, 30’dan fazla ülkeye ihracat yapıyor

Türkiye’nin önde gelen gruplarından Kibar Holding’in gıda yatırımı olarak faaliyet gösteren Assan Gıda, Türkiye’nin en büyük ketçap ve sos ihracatçısı… Dünyada en fazla domates işleyen fabrikalar içinde 38. sırada bulunan Assan Gıda, Türkiye’de ve Avrupa’da birçok müşteriye, özel markalı ürünleri ve kendi markaları Kingtom ve Colorado ile ketçap, mayonez ve sos kategorilerinde geniş bir ürün portföyü sunuyor.

“Karışık Salça” kurala bağlanıyor

Sadece ketçapta 90’a yakın değişik lezzetlerde ürünü bulunan Assan Gıda, 4 kıtada 30’dan fazla ülkeye ihracat yapıyor. Ortadoğu, Kafkaslar ve Afrika’da birçok ülke için salça, Avrupa’da özellikle büyük zincir marketler için ketçap ve sos ürünleri üreten firma, dünyanın birçok ülkesindeki çok uluslu şirketlere hammadde olarak salça, biber salçası ve biber suyu veriyor.

arbella-davet-gidahatti

Arbella Üzüm Çekirdekli Makarna Türkiye’yi temsil ediyor

Bu arada 28 ülkeden dergi editörlerinin jüri üyesi olduğu Sial World Tour 2016 yarışmasının 31 Mart-1 Nisan 2016 tarihleri arasında Fransa’nın Başkenti Paris’te yapılan ön elemesinde ‘Arbella Üzüm Çekirdekli Makarna’ Türkiye’yi temsil etme hakkı kazanmıştı. Yarışmada birincilik ödülünü kazanan ülke ve ürün, 18 Ekim 2016 tarihinde Paris’te Sial 2016 Uluslararası Gıda Maddeleri Fuarı çerçevesinde yapılacak ödül töreninde açıklanacak.

Konserve ve salçada merdiven altı üretime dikkat!

Tüm dünyada sağlıklı ve doğal ürün kullanımına yönelik artıyor. Arbella, Üzüm Çekirdekli Makarna ile makarnanın faydalarına ek olarak üzüm çekirdeğinin antioksidan ve anti–aging özelliğini, yüksek E vitamini, potasyum, kalsiyum, fosfor, magnezyum ve demir içeriğini ürününe katarak, sağlığı, faydayı ve yeniliği bir araya getirdi. Türk geleneklerini ve Türk damak tadını yansıtması, Türkiye ve dünya pazarlarına bir yenilik getirmesi ve yeni bir tasarım olması gibi kriterlerle ülkemizi temsil etme hakkı kazanan Arbella Üzüm Çekirdekli Makarna, dünyada bir ilk olma özelliği de taşıyor.

Sial World Tour 2016’da Türkiye’yi temsil eden Arbella Üzüm Çekirdekli Makarna ürün lansmanı, 3 Haziran’da Dünya Gazetesi Konferans Salonunda yapılacak. Arbella Makarna Genel Müdürü A. Kadir Külahçıoğlu, Diyetisyen ve Yaşam Koçu Gizem Şeber ve Dünya Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ayşe Dinçer’in katılacağı toplantıda, Üzüm Çekirdekli Makarna tadımı da yapılacak.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın