Gaziantep’ten TORKU Modeli SAHRE çıkıyor !

-

Gaziantep ‘teki bitkisel ve hayvansal gıda üreticileri, Gaziantep Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği öncülüğünde “Sahre” markasıyla birleşip Türkiye’ye açılabilmek için işe başladı.

Çiftçiden alınan peynir, tereyağı, kaymak, yoğurt, zeytin, bal ve yumurta gibi doğal ürünler, Sahre markasıyla satışa sunuluyor. Gaziantep Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Osman Türkman, yaptığı açıklamada, birliğin 9 ilçe ve köylerinde 5 bin 400 üyesi bulunduğunu söyledi.

Birliğin iktisadi işletmesinde üyelere ait çeşitli ürünleri satışa sunmaya başladıklarını anlatan Türkman, “Değerinden alırsanız üretici üretmeye başlar. Bunun için köylerdeki üyelerimizin doğal ve sağlıklı ürünlerini alarak işletmemizde ‘Sahre’ markasıyla satıyoruz. Tüketicilerimize doğal ve sağlıklı, katkısız ürünler sunuyoruz.” dedi.

“Hedefimiz ilerleyen dönemde, Sahre markasını Türkiye genelinde insanların gönül rahatlığıyla alıp, tüketebilecekleri bir marka haline getirmek. Torku benzeri, Tire Süt Kooperatifi benzeri bir yapılanma olacak. Üyelerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayan, takip eden bir birlik ve marka olarak büyüyeceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Kerim Alp

Bir Cevap Yazın