First Lady ‘Osmanlı’ mutfağını beğendi

-
First Lady 'Osmanlı' mutfağını beğendi

ABD Başkanı Barack Obama’nın eşi Michelle Obama, Washington’daki Türk restoranı Ottoman Taverna’da (Osmanlı Tavernası) yemek yedi. Washington’daki pek çok ünlü ve yeni restoranı denemeye çalışan First Lady’nin, 12 kişilik bir arkadaş grubu ile üç hafta önce açılan mekânı ziyaret etmesi, gözleri bir anda Osmanlı mutfağına çevirdi. Restoran, Türk mutfağından 50 farklı çeşit yemek sunuyor.

Amerika’nın Sesi’nin Washington Post’tan aktardığı habere göre; Michelle Obama 12 kişilik bir arkadaş grubu ile Ottoman Taverna’da yemek yedi. Haberde, First Lady’nin Washington’daki pek çok ünlü ve yeni restoranı denemeye çalıştığı ve ‘Obama Etkisi’ ile pek çok mekanın müşterilerini arttırdığı da önemli bir not olarak yer aldı.

obama-turk-restorani-gidahatti

‘Ottoman Taverna’ açıldığı günden bu yana, Washington Post dahil pek çok gazete ve dergide yer aldı. Restoran, Türk mutfağından 50 farklı çeşit yemek sunuyor.


Avrupa TTIP için gıda güvenliğinden taviz vermeyecek!

Yeni açılan restoranları keşfetmesi ile tanınan ve Michelle Obama’nın yalnızca üç hafta önce açılan ve Mount Vernon Meydanı’na katılan en yeni restoran olan Osmanlı Tavernası’nı ziyaret etmesi ile gözler bir anda Türk mutfağına çevrildi

Ottoman-Taverna-gidahatti

46’sı açık havada olmak üzere 160 masaya sahip restoran, müşterilerine kendilerini İstanbul’da hissetmelerini sağlayan bir atmosfere sahip. İç mekânda Ayasofya’nın duvar resimlerinden ilham alınırken, nazar boncuğu detayları da yer alıyor.

Obama, Vietnam’da 3 dolarlık noodle yedi

Öte yandan ABD Başkanı Barack Obama’nın Vietnam’da ünlü aşçı ve yazar Anthony Bourdain ile yediği yemek dünya gündeminde geniş yer buldu. ABD lideri, Vietnam ziyareti sırasında, Hanoi’de sıradan bir mekanda plastik tabureye oturarak 3 dolarlık noodle yedi ve soğuk Hanoi birası içti. Instagram ve Twitter’da paylaşılan kare 150 binden fazla kişi tarafından beğenildi, 10 bine yakın retweet ve 6 binden fazla yorum aldı. Yemekte ne konuşulduğu açıklanmazken, ikilinin biranın dışında sebze ağırlıklı beslendiği görüldü. Restoranda bulunan diğer Vietnamlılarla birlikte yemek yiyen ikilinin rahat halleri fotoğraflara da yansıdı.


Orta gelir tuzağına dikkat çekti, Türk mutfağına sahip çıktı!

obama-Vietnam-noodle-gidahatti

60 bin ABD askerinin 1963-1973 yılları arasında öldüğü Vietnam’ın başkentinde verilen bu fotoğraf tarihi bir öneme sahip. Dünya kamuoyunun gündemine oturan fotoğrafta, ikilinin 3 dolarlık noodle yediği ve soğuk Hanoi birası içtiği gözlendi. Anthony Bourdain durumu Twitter adresinden paylaştı ve  “Alçak plastik tabure, ucuz ama lezzetli noodle’lar, soğuk Hanoi birası” diye yazdı.

obama-Vietnam-noodle-1-gidahatti

Bourdain, Instagram hesabında da Obama’nın çubukla yemek yemekte usta olduğunu belirterek 6 dolar (yaklaşık 18 lira) tutan hesabı ABD Başkanı’nın ödediğini aktardı.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

 

 

 

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın