Fikrini paylaş, iyi fikirleri seç, hayata geçir!

-
Fikrini paylaş, iyi fikirleri seç, hayata geçir!

Yeni iş fikirleri, Kadir Has Üniversitesi’nde online ortamda yarışacak. Türkiye’nin ilk online Fikir ve Girişimcilik Yarışması, “fikrimprojem.com” start alıyor.

Kadir Has iNEO Kuluçka Merkezi ve Kadir Has Üniversitesi Girişimci İnovatif Lider Takımı (GİLT) işbirliğiyle geliştirilen Türkiye’nin ilk “Online Fikir ve Girişimcilik Yarışması fikrimprojem.com”, internet ortamında 16 Mayıs’ta başlıyor. Yarışmada başarılı olan yeni iş fikirleri, hayata geçirilme şansı yakalayacak.

kadir-has-universitesi-fikir-girisimcilik-yarismasi-gidahatti

Kadir Has Üniversitesi’nin “yeni nesil üniversite” vizyonu doğrultusunda kurulan Kadir Has iNEO Kuluçka Merkezi ile Kadir Has Üniversitesi Girişimci İnovatif Liderler Takımı (GİLT) tarafından ortaklaşa organize edilen “fikrimprojem.com”, 16 Mayıs-6 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Kazanan fikirler hayata geçme imkanı bulacak

Üniversite ve lise öğrencileri öncelikli olmak kaydıyla herkese açık olarak online ortamda ve “Finansal Teknolojiler”, “Perakende”, “Akıllı Şehirler” ve “Telekom/Mobil Teknolojiler” şeklinde belirlenen dört kategoride düzenlenen yarışmada, ticari değer ve fayda oluşturmak amacıyla öğrencilerin, akademinin ve sektörün yenilikçi fikirleri birlikte geliştirmesi için bir platform sağlanması amaçlanıyor.

Doğalgazda Rusya’nın boşluğunu İran doldurabilir mi?

Üç hafta devam edecek olan yarışma sonunda, her kategoriden en yüksek oy alan fikirler arasından Seçim Komitesi en başarılı bulduğu 3’er fikri seçecek ve toplamda 12 fikir ödül alıp bir sonraki adıma geçmeye hak kazanacak.

Bir sonraki adımda ise seçilen fikirler çevresinde yaz aylarında takımlar kurulacak, özel sektör ve akademinin desteği ile fikirlerin hayata geçirilmesi için çalışılacak.

500’den fazla katılımcının ve 100’den fazla iş fikrinin katılması beklenen “Online Fikir ve Girişimcilik Yarışması” sürecinde isteyen herkes, iş fikirleri hakkında yorum yaparak, oy vererek fikirlerin gelişmesine destek olabilecek.

istanbul-bilgi-universitesi-project-02-gidahatti

İstanbul Bilgi Üniversitesi PROJECT 02 başladı

Bu arada İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin yaratıcı projelerini bir araya getiren ve bu yıl ikincisi düzenlenen iletişim festivali “PROJECT’02”, santralistanbul Kampüsü’nde kapılarını açtı.

İş dünyasına pazarlama eğitimi

Deneyimleyerek öğrenme anlayışı doğrultusunda öğrencilerin yıl boyunca meydana getirdikleri üretimlerin sergilendiği “Project 02”, başta öğrenciler olmak üzere akademisyenlerin ve sanatseverlerin katılımıyla 9 Mayıs Pazartesi günü santralistanbul Kampüsü’nde ziyarete açıldı.

Açılışta konuşan İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Nalçaoğlu, öğrencilerin üreterek öğrendiklerini belirttiği konuşmasında, “Burada gördüğünüz her afişi, sahnelenen her oyunu ve gösterilen tüm işleri öğrencilerimiz hazırladı. Festivaldeki her şey öğrencilerin üretimidir. Öğrencilerimizin titizlikle sergiledikleri çalışmadan dolayı gurur duyuyoruz” dedi.

istanbul-bilgi-universitesi-project-02-afis-gidahatti

Renkli açılış töreniyle başlayan festival, tiyatro gösterisinden performanslara, sergi ve enstalasyonlardan film gösterimlerine birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak. İletişimin birçok alanını kapsayan bir etkinlik programı sunan festivalde yaratıcı projeler ilk kez izleyiciyle buluşacak. Program 10 Haziran 2016 tarihine kadar sürecek.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir