Fark yaratan IT girişimcisini arıyor!

-
Fark yaratan IT girişimcisini arıyor!

Metro Toptancı Market’in hotel, restoran ve kafeler arasında fark yaratan çalışmalara imza atan teknoloji girişimcilerini ödüllendirdiği Techstars Metro Accelerator Yarışması için başvuru sürecinde son iki haftaya girildi. Kendi projesini geliştiren IT girişimcilerinin katılabildiği yarışmaya, 12 Haziran’a kadar başvurulabilecek.

Metro Toptancı Market, HORECA (Otel-Restoran-Kafe) sektörünün geleceğine yön veren projelerin sahibi olan IT girişimcilerini desteklemek amacıyla Techstars iş birliğiyle Techstars Metro Accelerator Yarışması’nın ikincisini düzenliyor.

metro-yarisma-gidahatti

Metro’nun dünya genelinde çalıştığı 2 milyondan fazla restoran, otel ve işletme mutfaklarına köprü olan Techstars METRO Accelerator’a katılmak isteyen girişimciler, 12 Haziran 2016 gününe kadar başvuruda bulunabilecekler.

Tüm dünyadan başvurulara açık olan Techstars Metro Accelerator Yarışması’na, lojistikten gıda teknolojisine, finansal teknoloji çözümlerinden mobil çözümlere kadar her türlü teknolojiyle otel, restoran, kafe ve işletme mutfaklarına katma değer sağlayacak, hayata geçmiş ya da geçmeyi bekleyen projeler gönderilebilecek.

Türkiye’den yapılacak başvurular için BUBA Melek Yatırımcı Ağı ile iş birliği yapan Metro Toptancı Market Türkiye, böylelikle başvuru sahiplerinin BUBA‘nın profesyonel bakış açısından faydalanmasını sağlayarak, daha doğru ve eksiksiz bir şekilde başvuru yapılmasına ücretsiz destek olacak.

Türkiye’yi adım adım gezdi

Projeleri için BUBA’dan destek almak isteyen girişimcilerin, BUBA web sitesi (http://www.buba.com.tr/) üzerinden başvurularını iletmeleri gerekiyor.

BUBA ve Metro Toptancı Market Türkiye’nin ön inceleme ve değerlendirme sürecinden geçen projelere ücretsiz profesyonel destek verilecek ve bu süreci başarıyla tamamlayan girişimciler, doğrudan Metro Techstars Accelerator yarışmasına yönlendirilecek.

Girişimcilere 120 bin avro destek

Başvuruların tamamlanmasının ardından Değerlendirme Komitesi toplanacak ve Türkiye’den programa katılmaya hak kazanan girişimciler Temmuz ayında ilan edilecek. Tüm dünyadan yapılacak değerlendirmeler sonucunda 10 proje seçilecek ve kazanan projeler, Eylül ayında açıklanacak. Techstars METRO Accelerator’da kazanan 10 girişimci, Berlin’de 13 hafta sürecek bir eğitim programında fikirlerini METRO ve Techstars’ın eşsiz kaynaklarıyla geliştirme ve 120 bin avroya kadar yatırım desteği alma imkanına sahip olacak.

“Şirketlerin hayata dokunan bir amacı olmalı”

solo-metro-market-rekor-gidahatti

Solo dünya rekoru

Türkiye temizlik kağıdı sektörünün önde gelen markalarından Solo ise Metro Toptancı Market Güneşli Mağazası’nda yapılan 742 m3’lük dev ürün yerleştirme alanı ile “En Büyük Paketli Ürün Teşhir Alanı” kategorisindeki rekoru kırarak, Guinness World Records Dünya Rekorunu kırmayı başardı.

solo-metro-toptanci-market-rekor-gidahatti

6 aylık bir ön çalışma ve 12 saat süren hazırlık çalışması sonucu elde edilen rekoru kırmak için mağazada 742 m3’lük alana; 21.000 paket, 672.000 rulodan oluşan ürün yerleştirildi. Rekor denemesinde Ay’ın çevresini sarmaya yetecek uzunlukta ürün kullanıldı.

İpek Kağıt Genel Müdürü Sertaç Nişli, rekoru kırmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirtirken, Solo Uzman Marka Yöneticisi Cansu Canşe de, “Altı aydır bu proje üstünde çalışıyoruz. Bu rekorun arkasında, büyük bir ekip çalışması var.  Ürünlerimiz 12 tırla bu alana taşındı. 55 kişilik ekibimizin, bir gece önce saat 21.00’de başlayan yerleştirme çalışması, sabah 09.00’da sona erdi.” diye konuştu.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın