Fakıbaba’dan Muharrem İnce’ye: “Şov yapmak adına bilmediğin şeyleri konuşma!”

-
Fakıbaba’dan Muharrem İnce’ye: “Şov yapmak adına bilmediğin şeyleri konuşma!”

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin mazot desteğine ilişkin sözlerini değerlendiren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, “Ben hiçbir zaman cumhurbaşkanı adayı olmuş bir kişiye ‘yalancısın’ diyemem, ‘bilmiyorsun’ diyorum. ‘Şov yapmak adına bilmediğin şeyleri konuşma’ diyorum.” ifadesini kullandı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Ulaştırma, Denizilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan ile Kars’ta Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Hayvancılık Bölgesi’nin temel atma törenine katıldı.

Ramazan sonuna kadar 860 milyon TL destek

Konuşmasında Ramazan sonuna kadar 860 milyon lira destek vereceklerini belirten Fakıbaba, “Bunların başında besi desteği, süt desteği geliyor. Daha önce destekler Haziran’ın sonunda, Temmuz’da veriliyordu. Biz dedik ki çiftçi kardeşlerimiz tefeciye muhtaç olmasın. Biz bunlara Şubat’ta ve Mart’ın başında başlayalım ve yaklaşık 860 milyon lirayı verdiğimiz takdirde 14.5 milyar desteğimizin 10 milyar lirasını ödemiş olacağız. Helal olsun, hak ediyorsunuz, daha fazlasını hak ediyorsunuz.” diye konuştu.


  Bakan Fakıbaba’dan Muharrem İnce’nin mazot çıkışına yanıt

Muharrem İnce’ye çağrı yaptı

Sözü, CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin mazot desteği konusundaki sözlerine getiren Fakıbaba, “Sayın Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Fakıbaba sen anlamıyorsun, bilmiyorsun’ hatta söylemek hoşuma gitmiyor, ‘yalancısın’ diyor. Ben hiçbir zaman cumhurbaşkanı adayı olmuş bir kişiye ‘yalancısın’ diyemem, ‘bilmiyorsun’ diyorum. ‘Şov yapmak adına bilmediğin şeyleri konuşma.’ diyorum. Destekler ürüne verilir kardeşim. Bu bize Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın talimatıydı, yarısı bizden yarısı sizden. İnşallah 24 Haziran seçimlerinden sonra da yarısı bizden yarısı sizden destekleri hiç tahmin etmeyeceğiniz kalemlerde ortaya çıkacaktır.” şeklinde konuştu.

Çiftçiye destek olmaya devam edeceklerini vurgulayan Fakıbaba, “Yeter ki Allah, bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın, başkalarına kanmayın. Yapamayacaklarını bildikleri için asgari ücreti birisi 3’e, birisi 5’e çıkartıyor, birisi havadan yağmur yağdırıyor. Bunlar şov yapıyorlar, biz sadece iş yaparız. Başkaları söz söyler, şov yapar, AK Parti gerçeği, projeleri ortaya koyar. Allah’ın izniyle sizlerle beraberiz, sizlerle çok güçlü bir Türkiye’yi ve Kars’ı ortaya koyacağımıza inanıyorum” dedi.


  Çiftçiye müjde! Mazot desteği arttı

“İnce gülünç duruma düşüyor”

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da konuşmasında, projenin Kars’a katkısını anlattı, şehirde yapımı devam eden kesimhanenin de bitme aşamasına geldiğini hatırlattı.

Muharrem İnce’nin mazot desteğine ilişkin sözlerine, Bakan Fakıbaba’nın cevap verdiğine işaret eden Arslan, “Birileri sistemin nasıl yürüdüğünü bilmediği için, zahmet edip dönüp bilen birine de sormadığı için pot üstüne pot kırıyor, milletin gözünde de gülünç duruma düşüyor.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından dualar eşliğinde Kars Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Hayvancılık Bölgesi’nin temeli atıldı.

Fotoğraflar: İHA


Melis Demirci

Bir Cevap Yazın