Fakıbaba: Gerekirse revize edeceğiz

-

Ucuz et hakkında açıklamada bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, “Etin 50 liraya çıkması doğru değil. Piyasayı göreceğiz, gerekirse revize edeceğiz” dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, ucuz et satışına ilişkin açıklamada bulundu.

Bakan Fakıbaba, Aydın programı kapsamında Koçarlı ilçesinde Çakırbeyli Mahallesi’nde keçi sütü bazlı bebek maması üreten bir işletmenin açılışını gerçekleştirdi.

Bakan Fakıbaba, kahvehaneye gelen bir kasabın “ucuz kırmızı et projesi nedeniyle zarar ettiğini” söylemesi üzerine, “Sizin rakibiniz değilim ama etin 50 liraya çıkması doğru değil. Piyasayı gözleyelim, ben seni mağdur etmeyeceğim. Sen benim kardeşimsin ama 80 milyonu düşünmek zorundayım. Et almaya zorlanan, kasaba gelip 100 gram et alan insanlar var. Ben vicdanen rahatım. Piyasayı göreceğiz, gerekirse revize edeceğiz” dedi.

“Ben de GDO’ya karşı olan bir insanım”

Bir üniversite öğrencisinin GDO’lu ürün ithalatına ilişkin sorusuna Bakan Fakıbaba, “Biz bunları besin olarak kullanmıyoruz. Hayvan yemi olarak kullanıyoruz. Ben de GDO’ya karşı olan bir insanım. İnsan gıdası olarak kullanılmıyor. Bütün dünyanın, bütün Avrupa’nın yapmış olduğu şeylerden biridir. Bizim gıdalarımızda GDO’nun olmadığı bilgisini verebilirim.” yanıtını verdi.

www.dunya.com

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir