EY Türkiye, geleceğin vergi profesyonellerini seçti

-
EY Türkiye, geleceğin vergi profesyonellerini seçti

EY Türkiye’nin vergi alanında kariyer yapmayı hedefleyen ve başvuru koşullarına uyan öğrenci ve yeni mezunlar arasında düzenlediği Vergi Maratonu Yarışması’nın sonuçları sektörün önde gelen isimlerinin bir araya geldiği Gala Gecesi’nde açıklandı. Yarışmanın birincisi 5 bin TL’lik para ödülünün yanı sıra 27 Kasım – 1 Aralık 2016 tarihlerinde Amsterdam’da düzenlenecek “Yılın Genç Vergi Profesyoneli” yarışmasında Türkiye’yi temsil edecek.

Uluslararası denetim ve danışmanlık şirketi EY Türkiye’nin gelecek nesil vergi profesyonellerinin yeteneklerini bugünden keşfetmek ve kariyer fırsatlarını tanıtmak amacıyla bu yıl 5’incisi düzenlediği Vergi Maratonu 2016 Yarışması’nın kazananları açıklandı. Sektörün önde gelen isimlerinin bir araya geldiği Gala Gecesi’nde birincilik ödülünü Koç Üniversitesi Hukuk Bölümü öğrencisi Görkem Haraçcı kazandı. İkincilik ödülünü Marmara Üniversitesi Ekonomi Bölümü öğrencisi Alper Düzenli, ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencisi Ali Can Şengül ise üçüncülük ödülünü aldı.

ey-turkiye-vergi-maratonu-birinci-gidahatti

Düzenlenen gecede konuşan EY Türkiye Vergi Bölümü Ortağı Ateş Konca, finale kalan tüm adayların EY Türkiye vergi uzmanlarıyla birebir çalışma fırsatı yakaladığını belirterek, şunları söyledi:

“EY Türkiye olarak, vergi düzenlemelerine ilişkin uygulamalarının farklı alanlarında görev alacak gençlerimize kariyerlerinde destek ve yol gösterici olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Son dönemlerde daha geniş kesimlerce de izlenebildiği üzere vergi mevzuatları, global iş dünyasında yaşanan hızlı dönüşüme bağlı olarak değişim göstermektedir. Vergi, Türkiye’de faaliyet gösteren tüm şirketleri ve dolayısıyla işgücünü kapsaması bakımından da ekonominin temel yapı taşlarından birini oluşturuyor. Gelecek kuşağın yenilikçi bakış açışının, dünyanın 18. en büyük ekonomisi olan Türkiye’yi çok daha yüksek seviyelere taşıyacağına yürekten inanıyorum.”

Küresel yatırımcı neye bakıyor?

Türkiye genelinden 500’e yakın başvuru alındı

Başvuruları 25 Ocak – 31 Mart 2016 tarihleri arasında www.vergimaratonu.com sayfası üzerinden gerçekleştirilen yarışmaya Türkiye genelinden 500’e yakın başvuru yapıldı. Tüm Türkiye’deki üniversitelerden gelen yoğun başvuruların ardından; Galatasaray, İstanbul Teknik, Koç, Marmara, ODTÜ, Sabancı, Yıldız Teknik Üniversiteleri’nden 10 aday finale kalma hakkı elde etti.

Jüri üyeliğini Erdal Çalıkoğlu (EY Türkiye Vergi Bölümü Başkanı), Prof. Dr. Billur Yaltı (Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi), Nükhet Erkekel Irmak (Novartis Grup Vergi Başkanı), Talip Boz (Yapı Kredi Vergi Yönetimi ve Mali Koordinasyon Direktörü) ve Karl Müller’in (Unilever Vergi Direktörü) üstlendiği yarışmanın birincisi, 5.000 TL’lik para ödülünün yanı sıra 27 Kasım – 1 Aralık 2016 tarihlerinde Amsterdam’da gerçekleşecek olan “Yılın Genç Vergi Profesyoneli” (Young Tax Professional of the Year) yarışmasında ülkemizi temsil etme hakkı kazandı. Yarışmanın ikincisi 3.000 TL, üçüncüsü ise 1.000 TL ile ödüllendirildi.

Küresel yatırımcı neye bakıyor?

Yarışmada finale kalan tüm adaylar EY Türkiye’de staj imkanı için değerlendirilecekler.

Ortak-Raporlama-Standartlari-gidahatti

Yılın Genç Vergi Profesyoneli Yarışması

20’den fazla ülkenin katılımıyla gerçekleşen “Young Tax Professional of the Year” finaline farklı bilgi birikimi ve tecrübelere sahip uluslararası vergi profesyonelleri katılıyor. Bu açıdan yarışma, katılımcılar için farklı kültürlerle tanışma, vaka analizleri ve mülakatlar ile deneyim kazanma fırsatı sunuyor.

ey-logo-gidahatti

Young Tax Professional of the Year – Yılın Genç Vergi Profesyoneli yarışmasına katılacak ülkeler; Avusturya, Belçika, Çin, Danimarka, Mısır, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hong Kong, Macaristan, Hindistan, İtalya, Lüksemburg, Kazakistan, Malezya, Hollanda, Nijerya, Norveç, Pakistan, Portekiz, Romanya, Rusya, İspanya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Türkiye, İngiltere ve Ukrayna.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir