EXPO 2016 raporunda güvenlik vurgusu

-
EXPO 2016 raporunda güvenlik vurgusu

AIPH (Uluslararası Bahçe Bitkileri Üreticileri Birliği) Genel Sekreteri Tim Briercliffe, EXPO 2016 ile ilgili Ocak ayı denetim raporunda, yapım işleri ve bitkilendirme konusunda memnuniyetini ifade etti. Briercliffe, ayrıca ziyaretçi güvenliğiyle ilgili önlemlerden oldukça etkilendiğini dile getirdi.

Tim-Briercliffe-gidahattiEXPO’ların nerede yapılacağı konusunda BIE’ye (Uluslararası Sergiler Bürosu) öneride bulunan ve EXPO’ları denetleyen AIPH, EXPO 2016 ile ilgili Ocak ayı raporunu açıkladı. AIPH Genel Sekreteri Tim Briercliffe imzasıyla hazırlanan raporda, “Yapım işleri çok iyi ilerliyor, inşa edilmekte olan binalar çok yüksek standartlara sahip ve bunların kalıcı yapılar olduğu aşikar. Her bina alana uygun ve buranın çok özel olmasına katkıda bulunacak.” denildi.

“Çim alanlar peyzaj çalışmaları için önemli”

Briercliffe, Sergi Alanı konusunda da olumlu görüşlerini ifade etti ve alana dikilen ağaçların iyi adapte olduklarını belirtti.

expo-2016-rapor-gidahattiBriercliffe, “Çim de dahil olmak üzere zemin bitkilendirmesi alandaki işlerin oturmuş görünmesine sebep oluyor. İnsanları etkileyecek olan geniş gövdeli ağaçları tedarik etmek için kayda değer bir gayret gösterdiğiniz ortada. Çim alanlar peyzaj çalışmalarının güzel görünmesi için çok önemli. Bütün bitkilerin temin edildiğini ve dikimi bekleyenlerin de fidanlıklarda tutulduğunu duymak beni memnun etti” dedi.

8 milyon ziyaret

Briercliffe, EXPO 2016’nın EXPO’lar konusunda deneyimli bir isim olan Sven Stimac ile çalışıyor olmasından duyduğu memnuniyeti ise “Mevcut durumda 8 milyon ziyaret öngörüyorsunuz ve bu konularda EXPO Danışmanı Sven STIMAC ile birlikte çalışıyor olmanız beni memnun etti. Çünkü kendisinin bu etkinlikleri düzenlemede geniş tecrübeye sahip ve ihtiyacınız olan altyapı konusunda size yol gösterebilir” şeklinde ifade etti.

expo-2016-gidahattiRaylı sistem ve otopark alanları

Raporunda ziyaretçilerin alan içindeki trafiği konusunda yürütülen çalışmalar ile alandaki katılımcı ve ziyaretçilerin güvenliğinin sağlanması için hazırlanan planlar konusunda memnuniyetini dile getiren  Briercliffe, raylı sistemin olabildiğince erken bitirilmesi ile otopark alanları konusunda da uyarılarda bulundu. AIPH’e açılıştan önce son ilerleme raporu Mart ayı içerisinde sunulacak.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir