Ete zam spekülasyonlarına noktayı koydu!

-
Ete zam spekülasyonlarına noktayı koydu!

Türkiye et ve et ürünleri sektörünün önde gelen kuruluşlarından Namet’in Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Kayar, Ramazan’da et fiyatlarında artış beklenmediğini bildirdi.

Namet Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Kayar, Ramazan dolayısıyla piyasada dolaşan et fiyatlarının artacağına dair spekülasyonlara son verecek bir açıklama yaptı.

namet-tarik-kayar-gidahattiGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın politikalarıyla istikrar sağlanan kırmızı et fiyatlarında artış beklenmediğini dile getiren Kayar, Ramazan’da et fiyatlarının dana kıyma için 33 TL / Kg, dana kuşbaşı için 35 TL / Kg bandında seyretmesini beklediğini söyledi.

“Spekülasyonlara kulak vermeyin”

Et ve et ürünleri sektöründe 1950’den bu yana faaliyet gösteren Kayar ailesinin dördüncü kuşağı olarak Namet’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürüten Tarık Kayar, şunları söyledi:

et-urunleri-gida-sanayi-gidahatti“Uzunca bir süredir yerli üretimi destekleyen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, et ve et ürünleri sektöründeki sanayicilerin daha rahat pozisyon almasını sağlayacak uygulamalarla, kırmızı et sektöründeki fiyat dalgalanmalarını bertaraf etti. Bakanlığın yerinde politikalarıyla et fiyatlarında istikrar sağlanmış durumda.

Namet olarak biz, Ramazan ayında satış noktalarındaki fiyatların dana kıyma için 33 TL / kg, dana kuşbaşı için 35 TL / kg civarında seyretmesini ve bu fiyatların Ramazan süresince yükselmemesini öngörüyoruz.”

Kayar, vatandaşlardan zam spekülasyonlarına kulak vermemesi ve bu fiyatın üzerindeki etiketlere itibar etmemesini istedi.

namet-pastirma-paket-gidahatti“Sektör sorumlu davranmalı”

Güvenli ve sağlıklı et ürünlerine, uygun fiyatla erişiminin, toplum gelişimi ve sağlığı açısından önemine vurgu yapan Kayar, “Hükümetimiz, yerel üretimi de gözeterek, üretimin arttırılması ve et fiyatlarının dengede kalması için gerekli adımları atıyor. Bu konuda sektörde yer alan şirketlerin de sorumlu davranması gerekiyor. Namet olarak üretimimizi, kendi çiftliğimizde yetiştirdiğimiz büyükbaş hayvanların etini kullanarak gerçekleştiriyoruz. Çiftlikten çatala üretim anlayışımız içerisinde tüketicilerimize en kaliteli ve en sağlıklı etleri, erişebilecekleri fiyatlarla ulaştırmayı ve bu süreç içerisinde çalıştığımız satış noktalarına destek vermeyi görev addediyoruz” dedi.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir