Et endüstrisi, Cargill için oldukça önemli

-
Et endüstrisi, Cargill için oldukça önemli

Et endüstrisi, pişmiş protein ürünleri işletmesi Five Star Custom Foods’u satın alacağını açıklayan Cargill için çok önemli. Satın alma kapsamında Five Star Custom Foods firmasının Fort Worth, Teksas ve Nashville, Tenessee’de bulunan 2 tesisinin bulunması, Cargill’in pişmiş protein ürünleri kapasitesini arttıracak ve et sektöründeki büyümesine katkı koyacak.

Cargill, 1 Haziran tarihinde, gıda hizmeti endüstrisi ve gıda işleme sektörleri için pişmiş protein ürünleri, hazır çorba ve sos gibi ürünlerde uzmanlaşan, ABD Teksas merkezli Five Star Custom Foods’u satın almak için bir anlaşma imzaladığını açıkladı.

Satın alma, Five Star Custom Foods’un Fort Worth, Teksas ve Nashville, Tenessee’deki 2 tesisini de kapsıyor. Five Star Custom Foods’un Cargill ailesine katılması, firmanın mevcut protein ürünü kapasitesini arttıracak, tedarik zinciri verimliliğini optimize edecek ve inovasyon olanağı sağlayacak. Anlaşmanın koşulları henüz açıklanmadı. Ticari işlem ise bilinen mevzuat değerlendirmesine tabi olacak. Satın almanın onaylanması ve sonuçlandırılmasının bu yaz tamamlanması bekleniyor.

cargill-tesis-gidahatti

Bu satın alma, Cargill’in gıda işleme potansiyelini arttıracak

sikes-gidahatti

Cargill’in protein iş birimi kurumsal başkan vekili Brian Sikes

Cargill’in protein iş birimi kurumsal başkan vekili Brian Sikes, “Kaliteli, katma değere sahip, tüketicilerin sevdiği özel ürünler üretmedeki başarısı bilinen Five Star Custom Foods’u Cargill ailesine katma fırsatı bizi heyecanlandırıyor. Müşterilerine beş yıldızlı bir deneyim sağlamak, onların başarılı olmasına ve büyümesine yardımcı olmak konusunda oldukça başarılı olan, yetenekli çalışanlara sahip mükemmel bir firmayı satın alıyoruz,” ifadelerini kullandı.

Sikes, Five Star Custom Foods’u satın alarak, Cargill’in protein iş biriminin şu anda sahip olmadığı bazı olanaklara kavuştuğunu, bu sayede tüketicilerin değişen ihtiyaçlarını karşılama konusunda daha güçlü bir konuma geldiklerini söyledi.

Five Star Custom Foods da satın almadan memnun

bledsoe-gidahatti

Five Star Custom Foods başkanı Jeff Bledsoe

Five Star Custom Foods başkanı ve kurucu ortağı Jeff Bledsoe, Cargill’in zengin geçmişe sahip, kaliteli ürünleriyle bilinen bir firma olduğunu söyledi.

Bledsoe, “birlikte, çalışanların sorumluluğunu almayı ve tüketici ilişkilerini geliştirmeyi hedefliyoruz. Geleceğe baktıkça, Cargill’in mükemmeliyet ve uzun dönemli kârlı büyüme hedefi bizi heyecanlandırıyor. Bu satın almanın tüm tarafların kazandığı bir senaryo olduğuna inanıyoruz,” dedi.

Five Star Custom Foods 1999 yılında kurulan, 385 çalışanı olan bir firma. 2012 yılında yine Fort Worth’ta bir et işleme tesisi satın alan Cargill, Five Star Custom Foods satın alması ile bölgede 2. bir tesis sahibi oldu. Kısa bir süre önce, Columbia, South Carolina’daki bir kıyma işleme tesisini satın alan Cargill’in protein portfolyosunda sığır, katma değerli protein, hindi, pişmiş et ve gıda dağıtım işletmeleri bulunuyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın