Engellilerin enerjisi bitmeyecek!

-
Engellilerin enerjisi bitmeyecek!

Boğaziçi Elektrik Dağıtım BEDAŞ, “Hayatı Aydınlat” adı altında bir dizi kurumsal sosyal sorumluluk projesini hayata geçiriyor. Şirket, İstanbul’da engellilerin hareket özgürlüğünü artırmak için 39 noktada elektrikli sandalye şarj istasyonları kuracak.

İstanbul’un Avrupa Yakası’nın elektrik dağıtımını gerçekleştiren Boğaziçi Elektrik Dağıtım Şirketi BEDAŞ, engellilerin hareket özgürlüğünü artırmak için 39 noktada elektrikli sandalye şarj istasyonları kurmayı hedefliyor. Ulaşım hatlarındaki belirli noktalar, parklar ve meydanları kapsayan 39 noktada elektrikli sandalye şarj istasyonu kurulacak. BEDAŞ, tekerlekli sandalyelerin iki saatlik seyir sonunda tekrar şarj edilmesi gerekliliğinden hareketle başlatacağı projeyi, engellilere özel okullarda da şarj istasyonları kurarak devam ettirecek.

bedas-mehmet-islamoglu-gidahatti

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, Hayatı Aydınlat kapsamındaki sosyal sorumluluk projelerinin sadece özel sınıflarla sınırlı kalmayacağını, engellilerin hareket özgürlüğünü sağlamaya yönelik tekerlekli sandalye şarj istasyonları sayısının da artırılmasının hedeflendiğini söyledi. BEDAŞ’ta sosyal sorumluluk projelerine her departmanın katılım gösterdiğinin altını çizen İslamoğlu, Hayatı Aydınlat projesi yanı sıra BEDAŞ Akademi projesi ile de insan kaynakları alanında ses getirecek çalışmalara imza atacaklarını söyledi.

2016’yı Kurumsal Sosyal Sorumluluk Yılı ilan etti

hayati-aydinlat-logo-gidahatti

‘Hayatı Aydınlat’ adı altında bir dizi kurumsal sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren BEDAŞ, ilk adımı İstanbul’un Avrupa Yakası’nda beş okula ilköğretim çağındaki özel öğrencilere yönelik özel sınıflar kurarak atmıştı. ‘Association for Coaching Türkiye’ Koçluk Derneği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Kızılayı işbirliği ile kurulan sınıfların sayısının artırılması hedefleniyor.

Özel sınıf sayısının artırılmasına ihtiyaç duyulmasından hareketle bir araya gelen proje ortağı kurumlar, özel sınıflar için gereken şartları belirledi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği okullarda sınıfların yapımı BEDAŞ ve Türk Kızılayı işbirliği ile gerçekleştirildi. Projenin önemli bir aşaması da ‘Association for Coaching Türkiye’ koçları tarafından sağlanıyor. Atanan öğretmenlere ve velilere gönüllülük esasına dayalı olarak koçluk hizmeti veriliyor. Projenin devamında İstanbul’un Avrupa Yakası’nda özel sınıf sayısının artırılması hedefleniyor.

TİSK Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri verildi

bedas-koro-gidahatti

Hayatı Aydınlat Projesi’ne farkındalık yaratmak amacı ile BEDAŞ çalışanları Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği eğitimleri alarak sahne alacak ve iki konser düzenleyecek. Müşerref Akay ve Songül Karlı da sahne alarak Hayatı Aydınlat Projesi’ne destek verecek. Katılımcılar ve sponsorların bağışları ile Hayatı Aydınlat Projesi’ne verilen desteğin artması amaçlanıyor.

Mekan sponsorunun Cemal Reşit Rey Konser Salonu olduğu Hayatı Aydınlat Konserleri, 1 Haziran Çarşamba ve 2 Haziran Perşembe günlerinde gerçekleşecek.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir