Dünyanın en etkili 100 kişisi açıklandı

-
Dünyanın en etkili 100 kişisi açıklandı

Time Dergisi’nin dünyanın en etkili 100 kişisi listesinde öncüler, titanlar, sanatçılar, liderler ve ikonlar olmak üzere 5 ayrı kategoride hazırlandı. Time’ın listesi, ABD Başkanı Barack Obama, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un gibi isimlerin yanı sıra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da dünyanın en etkili 100 kişisi listesinde yer aldı.

Time Dergisi’nin dünyanın en etkili 100 kişisi listesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin,  ABD Başkanı Barack Obama, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kuzey Kore lideri Kim Jong Un de yer aldı. Liderler bölümünde Almanya Başbakanı Angela Merkel 8’inci kez Time listesine girmeyi başardı. ABD’de başkanlık yarışının dört adayı Hillary Clinton, Bernie Sanders, Donald Trump ve Ted Cruz da listede yer alan siyasetçiler arasında.

Putin, Türkiye’ye yönelik tedbirleri imzaladı

putin-gidahatti

İkonlar kategorisinde Oscar ödüllü Leonardo DiCaprio listede

İkonlar kategorisinde şarkıcı Adele, Jamaikalı atlet Usain Bolt, Meksikalı usta yönetmen Alejandro González Iñárritu, bu yıl Oscar ödülünü kazanan aktör Leonardo DiCaprio gibi isimler yer aldı.

Leonardo-DiCaprio -gidahatti

Titanlar kategorisinde Facebook kurucusu Mark Zuckerberg

Papa Françesko, Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, Apple CEO’su Tim Cook da titanlar kategorisinde Time Dergisi’nin dünyanın en etkili 100 kişisi listesine girmeyi başardı.

Yeni bütçe gıda güvenliğini arttıracak

mark-zuckerberg-gidahatti

Sanatçılar kategorisinde Charlize Theron

Sanatçılar kategorisinde ise Aktris Charlize Theron ve Amerikan rapçi Kendrick Lamar listeye girdi.

Charlize-Theron-gidahatti

Öncüler kategorisinde Caitlyn Jenner ve Nadia Murad yer aldı

Öncüler arasında ise bir televizyon programında trans kadın olduğunu açıklayan başarılı dekatlet ve medyatik iş kadını Caitlyn Jenner’e yer verildi. IŞİD tarafından esir olarak tutulan, işkence ve tecavüzlere maruz kalan Nadia Murad da bu kategoride listeye girdi.Nadia-Murad-gidahatti

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

 

 

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir