Dünya keçicileri Türkiye’de buluşacak

-
Dünya keçicileri Türkiye’de buluşacak

Uluslararası Keçi Birliği tarafından dört yılda bir düzenlenen Uluslararası Keçicilik Kongresine 2016 yılında Türkiye ev sahipliği yapacak.

Avrupa Birliği ülkeleri içinde en fazla keçi varlığına sahip ülke olan Türkiye 2016 yılında 12’incisi gerçekleştirilecek olan Dünya Keçicilik Kongresine ev sahipliği yapacak. 25 – 30 Eylül 2016 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek kongreye, keçicilik alanında dünyanın önde gelen uzmanlarının katılacağı bildirildi.

Kongre Başkanı Doç. Dr. İrfan Daşkıran, sektörün en büyük buluşması olan Kongrenin 2016 yılında Antalya’da gerçekleştirilecek olmasından büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Aynı zamanda Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü’nde Küçükbaş Hayvancılık Araştırmalar Grubu Koordinatörü olan Doç. Dr. İrfan Daşkıran, 2016 kongresinin “Çevre ve topluma agrosilovopastoral keçi yetiştirime sistemlerinin katkıları: küresel değişime uyum için keçi değer zincirini geliştirecek farklı stratejiler” temasıyla yapılacağını söyledi.

Daşkıran, bu önemli etkinliğin Türkiye keçicilik sektörü ve endüstrisi adına uluslararası alanda önemli bir işbirliği fırsatı yaratacağına inandıklarını da sözlerine ekledi.

Dört yılda bir düzenlenen keçicilik kongreleri sektörün en büyük buluşması olma özelliği taşıyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir