Dolandırıcılık suçlamasıyla gözaltına alındı

-
Dolandırıcılık suçlamasıyla gözaltına alındı

Ünlü bal satıcısı Ekrem İncel ‘dolandırıcılık’ suçlamasıyla gözaltına alındı

Televizyon ekranlarında 5 kilo balı 100 TL’ye satmasıyla tanınan Ekrem İncel, Silivri’de arazi dolandırıcılığı iddiasıyla gözaltına alındı. İncel’in öğleden sonra savcılığa sevk edilmesi bekleniyor. İncel’in avukatı ise hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada müvekkili hakkındaki suçlamaların asılsız olduğunu söyledi.

İddiaya göre Ekrem İncel, Damla Arsa Ofisi adına televizyon kanallarında Silivri Beyciler Mahallesi’nde tarım arazisi olmasına rağmen arazileri planlı, projeli ve imarlıymış gibi gösterip satış reklamı yaptığı gerekçesiyle Silivri İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Jandarma ekipleri, arazi almak isteyen müşterilerin Yenibosna’daki televizyon binası önünden otobüslerle Silivri Beyciler Mahallesi’ne getirileceğini tespit etti.

Şüphelilerin 3 yolcu otobüsü ve yaklaşık 10 araç ile birlikte 150-200 müşteriye arazi tanıtımı yaptıklarını belirleyen ekipler, operasyon başlattı.

Operasyonda Ekrem İncel ve Uğur G. gözaltına aldı. Bu sırada İncel, jandarma ekiplerine tepki gösterdi. Arazi tanıtımı yapılan vatandaşlar ise bölgeden uzaklaştırıldı.

Diğer şüpheliler Bağdagül A., Umut I., Mutlu B., Memiş S., İbrahim E. ve Adem isimli şahısların yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.

Silivri İlçe Jandarma’da işlemleri devam eden İncel’in öğleden sonra, Silivri Savcılığına sevkedilmesi bekleniyor.

İNCEL’İN AVUKATI: SUÇLAMALAR ASILSIZ
Ekrem İncel’in avukatı Çağla Yılmaz ise hurriyet.com.tr’ye yaptığı kısa açıklamada “Müvekkilim asılsız suçlamalar ile karşı karşıya. Soruşturma süreci devam ediyor. Detaylı açıklamayı yapacağız” dedi.


SİLİVRİ’DE 1 MİLYON METREKARE ARAZİ SATIYOR

İncel’in gözaltına alınmasına neden olan konu ile ilgili İstanbul Valiliği geçtiğimiz aylarda yazılı bir açıklama yapmıştı. Valilik açıklamasında, Silivri, Çatalca ve Arnavutköy gibi ilçelerde usulsüz arazi satışı yapıldığı belirtildi. Valilik açıklaması ile birlikte, defterdarlıklar konu ile ilgili savcılıklara suç duyurusunda bulunmuştu.

Arsa satışları ile ilgili hazırlanan reklam klipleri şirketin sitesinde de yer aldı.
Hurriyet.com.tr’nin edindiği bilgilere göre Ekrem İncel’in başında bulunduğu şirketler, söz konusu arazi satışları ile ilgili reklamlar özellikle tele marketing üzerinden yapıyor. İncel’in Silivri’de 1 milyon metrekarelik arazi satışı için çeşitli mecralarda reklam yaptığı öğrenildi.

http://www.hurriyet.com.tr/

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir