Doğuş Grubu’nun yeni gözdesi Meksika mutfağı

-
Doğuş Grubu'nun yeni gözdesi Meksika mutfağı

Geçen yıl ünlü İtalyan restoranı Il Riccio’yu İstanbul’a getirmek için kolları sıvayan Doğuş Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk,  bu kez yüzünü Latin mutfağına çevirerek, Meksika mutfağının ünlü zinciri Cantina Laredo’yu Türkiye’ye getiriyor.

Ferit-sahenk-gidahattiFerit Şahenk, Meksika mutfağının ünlü zinciri Cantina Laredo’yu Türkiye’ye getiriyor. Şahenk, dünyaca ünlü Meksikalı bir restoran zincirini Türkiye’ye getirme kararı aldığını ve ilk şubesini İstanbul’da açacağını duyurdu. Restoranın adı ise Cantina Laredo olarak kalacak.

3 yılda bu markanın şube sayısını 4’e çıkaracak Türkiye’de yeme-içme, yurtdışında da turizm yatırımlarına odaklanan Doğuş Grubu’nun yeni gözdesi Meksika mutfağı olurken, geçen yıl ünlü İtalyan restoranı Il Riccio’yu İstanbul’a getirmek için kolları sıvamıştı.  Yüzünü Latin mutfağına doğru çeviren Ferit Şehenk, Türkiye’nin sofistike bir mutfağa sahip olduğunu dile getirdi. Şahenk, ayrıca Cantina Laredo ile de Meksika mutfağını buluşturacaklarını kaydetti.

Cantina-Laredo-gidahattiÖzellikle restoran yatırımlarıyla tanınan ABD merkezli Consolidated Restaurant Operations, Inc. (CRO) bünyesindeki Cantina Laredo için anlaşma tamamlandı. Doğuş Grubu ve CRO şirketi ile yapılan anlaşmayla Cantina Laredo’nun 3 yıllık planında 4 şube açılması var. Restoranların İstanbul ile sınırlı kalmayacağı, Anadolu’da büyük kentlerde açılacağı kaydediliyor.

Meksika mutfağına modern tat

ABD’li Consolidated Restaurant Operations’un CEO’su John D. Harkey ise “Kurulduğu 1984 yılından bu yana Cantina Laredo, Meksika mutfağına modern bir tat verdi. Türkiye’de Doğuş Grubu ile birlikteliğimizle büyüyeceğiz” dedi. Meksika mutfağının en önemli oyuncularından biri olan Cantina Laredo’nun dünya genelinde 39 şubesi bulunuyor.

Şahenk rotayı Körfez ülkelere çevirdi

menu-pic-kids-gidahattiCantIna Laredo’nun sahibi olan Dallas merkezli Consolidated Restaurant Operations, Black Oak Grill, El Chico, Silver Fox, Good Eats, Lucky’s, ve III Forks gibi ünlü restoran zincirlerini yönetiyor. Doğuş Grubu’nun patronu Ferit Şahenk ise restoran işini D-Dream adlı firmasının çatısı altında yapıyor. D-Dream bünyesinde Vogue, Anjelique, Zuma, Nusr-Et, Borsa gibi markalar bulunuyor. Rotasını Körfez ülkelerine çeviren Şahenk, Nusr-Et’in Dubai’de ikinci şubesini de açmaya hazırlanıyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir