‘Doğrudan Ek, Yeşil Gübrele’ İsimli Proje Uygulanmaya Başlandı

-


‘Doğrudan Ek, Yeşil Gübrele’ İsimli Proje Uygulanmaya Başlandı

Konya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün “Doğrudan Ek, Yeşil Gübrele” isimli projesi 04 Kasım 2015 günü KOP İdaresi ile imzalanan Protokol’le uygulanmaya başlandı.

Proje süresi 37 ay, bütçesi 82.981 TL olup, KOP TEYAP mali desteği ise 48.621 TL’dir. Proje kapsamında önce çeşitli paydaşların katılımıyla Akören’de proje açılış toplantısı gerçekleştirildi. Satın alınan anıza ekim mibzeri ile sonbaharda buğday, Macar fiği, aspir, nohut, mercimek ekilişleri, ilkbaharda ise yulaf ve çörekotu ekilişleri yapıldı.

Akören İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Bilal Kale’nin nezaretinde projenin hedef grubunda yer alan çiftçilerin ve İl Müdürlüğü teknik elemanlarının katılımıyla Bahri DAĞDAŞ Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü’ne teknik gezi yapıldı. Kurumun toplantı salonunda Enstitü Müdürü Dr. Fatih ÖZDEMİR tarafından yapılan genel değerlendirmenin ardından konu uzmanları Rıfat Zafer ARISOY ve İrfan GÜLTEKİN teorik eğitim verdi. Daha sonra Enstitü’nün doğrudan ekim uygulaması yapılan alanları gezildi.

www.tarimpusulasi.com

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir