Diyabet hastaları, sorunlarını yetkililer ile tartışacak

-
Diyabet hastaları, sorunlarını yetkililer ile tartışacak

Türkiye Diyabet Vakfı’nın tarafından organize edilen 6. Diyabet Parlamentosu, 13 Kasım Cuma günü Ankara’da toplanacak. Toplantıda diyabet hastaları, diyabetle ilgili sorunları devletin ilgili birimlerinden yetkililer ile tartışma fırsatı bulacaklar.

Diyabetin önlenmesi, diyabetle yaşamda bakım ve tedavi kalitesinin artırılması için diyabetli hastaların meslek örgütlerinin, TBMM, Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, SGK katılımıyla ortak akıl geliştirdiği ve stratejileri oluşturduğu bir sağlık platformu olan Diyabet Parlamentosu’nun altıncısı, Türkiye Diyabet Vakfı tarafından organize ediliyor.

Toplantı, Cumhurbaşkanlığı, TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanlığı, Sağlık, Milli Eğitim, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlıklarından temsilciler, Sosyal Güvenlik Kurumu, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Diyabet Hemşireliği Derneği, Diyabet Diyetisyenliği Derneği, Diyabetle Yaşam Derneği, Diyabetli ve Engelliler Derneği, Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu, Türkiye Aile Hekimleri Uzmanlık Derneği, Türkiye Aile Hekimliği Vakfı, Türkiye Fizyoterapistler Derneği, Eğitim ve Sağlık Muhabirleri Derneği’nden katılımlarla gerçekleştirilecek.

13 Kasım’da Ankara’da gerçekleştirilecek olan Parlamento’ya Sosyal Güvenlik Kurumu ev sahipliği yapacak.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir