Devlerin başarısına bakın, Türkiye’ye Fransız kalmayın

-


Devlerin başarısına bakın, Türkiye’ye Fransız kalmayın

Fransa Odalar Birliği Başkanı Marcon, “Fransız müteşebbislere Türkiye’de yatırımı olan Fransız şirketleri örnek almalarını söylüyoruz” dedi.

Fransa Odalar Birliği Başkanı Andre Marcon bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı. Genç nüfusa sahip Türkiye’nin önemli bir potansiyeli bünyesinde barındırdığını ifade eden Marcon, eski Avrupa kıtası ile Balkanlar ve Ortadoğu arasında köprü görevi gören Türkiye’nin yatırım için çok avantajlı olduğunun altını çizdi. Marcon, “Fransız müteşebbislere Türkiye’de yatırımı olan büyük Fransız şirketleri örnek almaları gerektiğini söylüyoruz. Türkiye’de çalışmaktan ne kadar memnun olduklarını görmelerini istiyoruz” diye konuştu.

VİZELERE KOLAYLIK  

TOBB ile yapılan görüşmelerde ise başta vize olmak üzere ticari ilişkilerin kolaylaştırılması üzerinde durduklarını ifade eden Marcon, Türk girişimcilerin Fransa’da iş yapabilmek amacıyla vize alabilmek için 3-4 hafta beklemelerini anormal bir durum olarak nitelendirdi. Marcon, Türkiye’de yatırımı olan Fransız şirketlerin yeni yatırım yapmak isteyenler için de güvenilir bir üçüncü taraf olduğunu söyledi.

Tarım sektörüne büyük ilgi

Marcon, tarımsal üretim ve bunun gıdaya dönüştürülmesi konusunda Türkiye’nin büyük potansiyelinden Fransız şirketlerinin yararlanabileceğini kaydederken, yatırım yapmak isteyen Fransız şirketlerin olduğu bilgisini verdi.

http://www.aksam.com.tr/

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir