David Cameron, işçi ücretleri ile tehdit etti!

-
David Cameron, işçi ücretleri ile tehdit etti!

İngiltere’de 23 Haziran’da yapılacak Avrupa Birliği referandumuna yönelik resmi kampanyalar devam ederken, Avrupa Birliği’nde kalma yönündeki kampanyaya destek veren İngiltere Başbakanı David Cameron, AB’den ayrılma halinde çalışan maaşlarının da bundan olumsuz etkileneceğini bildirdi.

23 Haziran’da Avrupa Birliği’nde kalıp kalmamayı oylayacak olan İngiltere’de 15 Nisan’da başlayan resmi kampanyalar devam ediyor.

ingiltere-ab-bayrak-gidahatti

AB’de kalma yönündeki kampanyaya destek veren İngiltere Başbakanı David Cameron ile İngiltere’nin en büyük sendikası olan TUCm (Trade Union) eski genel sekreteri Brendan Barber, konuya ilişkin olarak Guardian Gazetesi’nde yayımlanan ortak makalede, işçi maaşları konusunda uyarıda bulundular.

İngiltere AB’den ayrılırsa ne olur?

Siyasi olarak aynı görüşü paylaşmasalar da Avrupa Birliği’nden ayrılmanın Britanya ekonomisi için bir şok olacağı görüşünde hemfikir olan Muhafazakar Partili Başbakan Cameron ve eski sendikacı Barber, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden çıkması halinde iş, maaş ve fiyatların tehdit altında olacağını savundular. Cameron ve Barber’a göre, AB’den çıkılması halinde daha yavaş bir ekonomik büyüme istihdamı tehlikeye düşürürken, Avrupa ile yapılan açık ticaretin azalması da üretimi etkilerken maaşların da düşmesine neden olacak.

Emeklilere Yeni Yılda Zam Yağacak

brendan-barber-ingiliz-sendikaci-gidahatti

Cameron ve Barber, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması durumunda İngiliz Sterlin’inin yabancı para birimi karşısında değer kaybetme riski bulunduğu, düşük değerdeki Sterlin’in yüksek enflasyon ve daha pahalı ürün anlamına geldiğini, bunun da giyim, petrol ve gıda fiyatlarında artışa neden olacağına dikkat çekti.

İngiltere, Galler ve Kuzey İrlanda, 23 Haziran’da Avrupa Birliği’nden ayrılıp ayrılmamayı oylamak üzere sandığa gidecek.

Davos zirvesi başladı

Referandum için 15 Nisan’da başlayan resmi kampanya döneminde Muhafazakar Partili İngiltere Başbakanı David Cameron, AB’de kalmaya yönelik kampanyayı desteklerken, aynı partiden Londra Belediye Başkanı Boris Johnson ise AB’den çıkmanın Britanya için daha iyi olacağına yönelik kampanya yürütüyor.

david-cameron-gidahatti

AB taraftarları ve karşıtları başabaş!

YouGov’un 12-14 Nisan 2016 tarihleri arasındaki yaptığı ankete göre “İngiltere, AB’de kalmalı” diyenlerin oranı yüzde 40, “İngiltere, AB’den ayrılmalı” diyenlerin oranı ise yüzde 39.  Kararsızların oranı da yüzde 16 olarak belirlendi. Ayrılmalı ve kalmalı görüşünde olanların oranı birbirine yakın seyrederken, tablo, referandum sonuçlarını kararsızların oylarının belirleyeceğini gösteriyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir