Çocukların düşleri basketbolla buluştu!

-
Çocukların düşleri basketbolla buluştu!

Beyaz et sektörünün önde gelen firmalarından Banvit tarafından “Kızlar Banvit’le Okula” burs programı kapsamında hazırlanan 2018 takviminde, projeden burs alan kız öğrencilerin hayal gücünden yola çıkılarak oluşturulan fotoğraflara yer verildi. Kız öğrenciler ile Banvit Basketbol Takımı oyuncularını buluşturan takvim için çekilen kareler, ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu’nun çizimleriyle renklendirildi.

Kızlar Banvit’le Okula burs programı kapsamında, bu sene 8’incisi hazırlanan ve satış gelirlerinin Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesi’ne aktarıldığı “Kızlar Banvit’le Okula Takvimi’nin 2018 çalışması satışa sunuldu.

banvit-takvim-2018-gidahattiMorhipo.com ve seçili Boyner Mağazaları’ndan satın alınabilecek 2018 takviminden elde edilecek gelir, yine üniversite öğrencilerinin eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesi’ne aktarılacak.

Projede ünlü isimler de yer aldı

Bu yıl takvimde bir ilke imza atıldı ve “Kızlar Banvit’le Okula” projesi kapsamında Banvit’ten burs alan kız öğrenciler de tasarım sürecine dahil oldu.

banvit-kizlar-okula-takvim-gidahattiÖğrenciler önce, basketboldaki terimlerle eğitimi birleştiren hikâyeler yarattılar. Kız öğrencilerin hayal gücünü yansıtan hikâyeler, ünlü fotoğrafçılar ve sosyal medyanın fikir önderleri Tamer Yılmaz (@tameryilmaz1), Mehmet Kırali (@civilking), Çiler Geçici Kırali (@audiosoup), Sefa Yamak (@sefayamak) ve Dilan Bozyel (@dilanbozyel) ile ünlü oyuncu Mine Tugay (@minetugay) tarafından gerçek mekânlarda, Banvit Basketbol Takımı oyuncularının da katılımıyla çekildi.

Ortaya çıkan fotoğraflar ise ünlü karikatürist Erdil Yaşaroğlu’nun kız öğrencilerle birlikte gerçekleştirdiği çizgi atölyesi etkinliğinde yeniden yorumlandı. Böylece basketbol terimlerinin çocukların hayatındaki anlamını yansıtan fotoğraflar ve bu fotoğrafların çizgi hikâyelerinden oluşan “Kızlar Banvit’le Okula 2018 Takvimi” ortaya çıktı.

banvit-takvim-gidahattiBurs programı 11 yaşında

Kızlar Banvit’le Okula burs programı 2007 yılında, Banvit ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bandırma Şubesi tarafından kız çocuklarının eğitime kazandırılmalarını desteklemek amacıyla başlatıldı. Banvit, Bandırma ve çevresinde eğitim olanaklarına ulaşmakta güçlük çeken 100 kız çocuğunu ve dolaylı olarak ailelerini kapsayan program kapsamında, burs verilen öğrencilerin sadece eğitimleriyle değil, hayata katılımlarıyla da yakından ilgileniyor ve düzenlediği sosyal aktivitelerle bunu destekliyor. Eğitim sürecinde, ailelerin çocuklarına olan ilgi ve alakalarının da büyük önemi olduğundan hareketle, gerçekleştirilen eğitim toplantılarıyla anne ve babaların bilinç düzeylerinin ve farkındalıklarının artırılması için de çalışmalar sürdürüyor.

banvit-gidahattiBanvit

Faaliyetlerine 1968 yılında karma yem üreticisi olarak başlayan, 1984 yılında aşamalı olarak piliç eti üretimine geçiş yapan Banvit, Türkiye’de ilk defa temizlenmiş ve poşetlenmiş taze piliç üretimini gerçekleştiren kuruluş oldu. 2001 yılından bu yana hindi eti ve ileri işlenmiş hazır gıdaların üretimi de yapan Banvit’in hisselerinin hakim payı, 2017 yılında TBQ Foods GmbH tarafından satın alındı.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir