Çiftçiye destek müjdesi!

-
Çiftçiye destek müjdesi!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, tarımsal desteklemeler kapsamında çiftçilere 918 milyon TL’lik destek ödemesine başlanıyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, tarımsal destekleme ödemelerine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

ahmet-esref-fakibaba-sogan-toplama-gidahattiÇiftçilerin hesabına yatırılacak

2017 yılı tarımsal destekleme ödemeleri kapsamında bugünden itibaren üreticilere toplam 918,5 milyon TL’lik destekleme ödemesi yapılacağını bildiren Fakıbaba, desteğin ayrıntılarına ilişkin şu bilgileri verdi:

“Ödemeler kapsamında; çiğ süt desteği için 320 milyon TL, buzağı desteği için 445 milyon TL, süt tozu desteği için 15 milyon TL, tiftik ürünü desteği için 5 milyon TL, malak desteği için 4,2 milyon TL, tarım sigortaları desteği için 105 milyon TL, kırsal kalkınma yatırımlarını destekleme desteği için 11,3 milyon TL, genç çiftçi proje desteği için 13 milyon TL olmak üzere toplam 918,5 milyon liralık hibe desteği vereceğiz.

Destek ödemelerini bugün 18.00’den sonra üreticilerimizin hesaplarına aktaracağız. Ödemeler, gelen icmallere ve T.C. kimlik numaralarına göre gerçekleştirilecek.”

tarimsal-desteklemeler-gidahatti“Tarımsal desteklemelerin %82’si ödenmiş olacak”

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, son ödemeler ile birlikte, 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren başlayan ödemeler de dâhil edildiğinde üreticilere ödenen toplam meblağın 10,5 milyar TL’yi bulacağını kaydetti. Fakıbaba, “Böylelikle 2017 yılı için üreticilerimize vermeyi planladığımız toplam 12,8 milyar TL’lik tarımsal hibe desteğinin yüzde 82’lik kısmını ödemiş olacağız” ifadelerini kullandı.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir