Çiftçi Olmazsa Gıda Olmaz, Gıda Olmazsa Hayat Olmaz!

-


Assiye-yildirim

Assiye YILDIRIM

TAGYAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

 

“Dünya Çiftçiler Günü”nü her yıl 14 Mayıs’ta kutluyoruz. Daha doğru ifade ile tarımsal üretimin önemine ve çiftçilerimizin sorunlarına dikkat çekiyoruz.

Biz tarım ve gıda gazetecileri olarak, tarımın stratejik değerinin her geçen gün daha iyi anlaşılıyor olmasından mutluyuz. Ancak bundan çok daha önemli olan çiftçilerimizin mutluluğudur. Onlar sürdürülebilir ve istikrarlı bir üretim için düzenli ve yeterli bir gelir sağlamak zorunda. Bütün dünyada çiftçiler bir yandan ayakta kalmak diğer yandan da bugün 7 milyardan fazla insanı beslemek için mücadele ediyor. Çiftçiler olmazsa gıdayı kim üretecek? Gıda olmazsa hayat nasıl devam edecek? Dolayısıyla çiftçiliği her hangi bir meslek gibi göremeyiz. Hayati bir meslekten söz ediyoruz. Özellikle küçük çiftçileri daha fazla destekleyerek hem işsizlik ve yoksullukla etkin mücadeleyi sağlamalı hem de açlık ve yetersiz beslenme sorunlarının çözümü için gerekli ekonomi politikalarını uygulamalıyız.

 

TAGYAD (Tarım Gıda Yazarları ve Gazetecileri Derneği) 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü samimiyet ve içtenlikle kutluyor. Yaşasın Türk Çiftçisi!

Saygılarımızla…

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir