CHP’den Hakkari’de 2 bin 700 aileye gıda yardımı

-
CHP’den Hakkari’de 2 bin 700 aileye gıda yardımı

CHP’li Çukurova Belediyesi, CHP Hakkâri İl Başkanı Aytekin Karahanlı’nın gıda yardımı talebini geri çevirmedi. 3 TIR dolusu gıda yardımı paketleri, sokağa çıkma yasağının sürdüğü Yüksekova İlçesi’nden Hakkari merkezine göç eden 2 bin 700 aileye teslim edildi. Yardım haberini duyan aileler CHP il Başkanlığı’nın bulunduğu binada kuyruk oluşturdu. Karahanlı,”Genel Başkanımızın talimatı ile gelen yardımları 2 bin 700 aileye teslim ettik. Bu konuda bizlerin bu talebini kabul ederek, yardımların gönderilmesinde emeği geçen başta Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Çukurova Belediyesine teşekkür ediyoruz” dedi.

Chp Hakkari İl Başkanı Aytekin Karahanlı’nın talebi üzerine CHP’li Çukurova Belediyesi tarafından gönderilen 3 TIR dolusu gıda yardımı paketleri, sokağa çıkma yasağının sürdüğü Yüksekova İlçesi’nden Hakkari merkezine göç eden 2 bin 700 aileye teslim edildi.

“Çay bahçelerinin ocağına incir ağacı dikilmek isteniyor”

chp-hakkari-gida-yardimi-2-gidahatti

3 TIR dolusu 3 bin paket gıda yardımı

İl Başkanı Aytekin Karahanlı’nın isteği üzerine gerçekleştirilen ve Çukurova Belediyesi tarafından gönderilen 3 TIR dolusu 3 bin paket gıda yardımı kente ulaştı. Gelen yardımlarlar ile ilgili CHP Hakkari İl Başkanlığı’nda, Yüksekova’dan göç eden ailelerin kimlik fotokopileri ve ikametgahları belirlenerek, yardım paketleri görevliler tarafından ailelere teslim edildi.

chp-hakkari-gida-yardimi-4-gidahatti

Yardım haberini duyan aileler CHP il Başkanlığının bulunduğu binanın iç kısmında kuyruk oluşturdu.

“Çay bahçelerinin ocağına incir ağacı dikilmek isteniyor”

chp-hakkari-gida-yardimi-3-gidahatti

Yardımları alan alileler, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve CHP Hakkari İl Başkanı Aytekin Karahanlı’ya teşekkür etti. CHP İl Başkanı Karahanlı, bir süre önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Yüksekova ile ilgili bir rapor sunduklarını belirttiklerini ve bu kapsamda ilçeden ayrılan ailelere de yardım talebinde bulunduklarını kaydetti. Karahanlı,”Genel Başkanımızın talimatı ile gelen yardımları 2 bin 700 aileye teslim ettik. Bu konuda bizlerin bu talebini kabul edip yardımların gönderilmesinde emeği geçen başta Sayın Kemal Kılıçdaroğlu  ve Çukurova Belediyesine teşekkür ediyoruz” dedi.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir