CHP’den Fakıbaba’ya: “Aydın’a gelsin, ucuz et nasıl satılıyor öğrensin”

-
CHP’den Fakıbaba’ya: “Aydın'a gelsin, ucuz et nasıl satılıyor öğrensin”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ziyaret eden CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan, belediyenin halka ucuz et satışına dikkat çekerek, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakababa’ya, “Gelsin ucuz et nasıl satılıyormuş Aydın’da sorsun, öğrensin” dedi.

CHP İzmir milletvekilleri Mustafa Balbay ile Tuncay Özkan, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu’nu makamında ziyaret etti.

mustafa-balbay-tuncay-ozkan-ozlem-cercioglu-gidahattiCHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar ve CHP Aydın İl Başkanı Bayram İnci’nin katıldığı görüşmede konuşan Mustafa Balbay, ziyaretin özel bir nedeni olmadığını, Nazilli’deki annesinin elini öpmeye giderken Aydın’a uğradıklarını söyledi.

mustafa-balbay-ozlem-cercioglu-gidahatti

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay

Tuncay Özkan, Fakıbaba’ya seslendi

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan da, Aydın’a gelecek olan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’ya seslenerek, “Onlar öldürülen kadının feryadını duymazlar. Onlar yokluğun yoksulluğun feryadını duymazlar. Tarım Bakanı Fakıbaba Aydın’a geliyor. Gelsin Özlem Çerçioğlu’nu ziyaret etsin de ‘et ucuza nasıl satılır( öğrensin. Etin Aydınlı’ya nasıl ucuz yedirildiğini sorsun öğrensin. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı’nın ucuz et konusundaki sistemini, şimdi Türkiye’ye uygulamaya çalışıyorlar” dedi.

tuncay-ozkan-gidahatti

CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan

Özlem Çerçioğlu: “Kazanan üretici ve halk”

İki yıldan beri Aydın’da yaşayan vatandaşların güvenilir, kaliteli ve ucuz ete ulaşabildiğini belirten Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu da, ete yoğun talep olması üzerine 15 tane şube açtıklarını ve açmaya da devam ettiklerini söyledi.

aydin-buyuksehir-belediyesi-yonca-dagitimi-gidahattiÖzlem Çerçioğlu, “Peki burada kazanan kim? Üretici ve halktır. Biz aradakini yok ettik. Daha sonraki projemizde ise yonca dağıtımı gerçekleştirdik. Çünkü girdi maliyetleri çok yüksek. Başka çözümlerle bunu başaramazsınız. Temelinden inip çözmeniz gerekiyor. Biz Büyükşehir Belediye olarak bu uygulamayı yapıyoruz ve bu da süreklilik arz edecek. 2019’daki hedefim yüzde 51’dir. Son yapılan anketlerde yüzde 49 çıkıyoruz.  Yüzde 51’i çok rahat alırız” diye konuştu.

DHA

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir