Bu da erkek yanılgısı: “Ne kadar çok yersem, o kadar çok hoşlanır”

-
Bu da erkek yanılgısı: “Ne kadar çok yersem, o kadar çok hoşlanır”

ABD’de yapılan güncel bir araştırma, erkeklerin kadınları etkilemek için birlikte oldukları zamanlarda çok daha fazla yiyecek tükettiklerini, böylece “fit” olmak bir yana, kilo aldıklarını ortaya koydu.

pizza yiyen erkekTurkishNY.com sitesindeki habere göre, Cornell Üniversitesi araştırmacıları, 150 yetişkin üzerinde iki hafta süren bir çalışma yaptı. Açık büfe hizmeti veren bir pizzacıda yapılan gözleme dayalı çalışma, yanında etkilemek istediği bir kadınla yemek yiyen erkeklerin tabaklarını alabildiğine doldurduğu ve normalde yediklerinden %93 fazla pizza ile %86 fazla salata yediğini ortaya koydu.

Erkekler normalden fazla yiyerek “biyolojik olarak daha fit” olduklarını kanıtlamaya çalışırken, ortaya bir paradoks da çıkmış oluyor. Fazla yiyerek “gösteriş” yapmaya çalışan erkekler, aslında bunun sonucunda kilo alıyor ve kilolu erkekler de kadınlara genellikle itici geliyor. Yani erkeklerin yaptıkları şey, aslında amaçlarının tam tersine hizmet ediyor.

Üstelik kadınlar da yemek sırasında bir erkekle birlikteyken normalde olduklarından farklı davranıyor. Kadınlar yeme oranlarını değiştirmese de, yemek sonunda fazla yemiş olduklarını düşünüyor.

Cornell Üniversitesi Araştırmacılarından Kevin Kniffin bu durumu, “Erkekler gösteriş yapmak için daha fazla yemek eğiliminde. Benzer bir gösterişi, neredeyse katılımcılarının tümü erkek olan yemek yeme yarışmalarında da görmeniz mümkün” sözleriyle açıkladı.

Çok yiyenlerin erkekler olmasına rağmen, çok yediği için endişelenenlerin kadınlar olduğunun da altını çizen Kiffin, insanların karşı cins ile yemek yerken daha sakin olması gerektiğini kaydetti.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir