Bozkır, yeni faslın tarihini verdi

-
Bozkır, yeni faslın tarihini verdi

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, ekonomik ve parasal politikalara ilişkin 17. faslın Aralık ayında açılacağını açıkladı.

İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Luigi Mattiolo’yu kabul eden Bakan Bozkır basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ekonomik ve parasal politikalara ilişkin 17. faslın, Aralık ayının ortalarında açılmasının kararlaştırıldığını söyleyen Bozkır: “İnşallah 14 veya 15 Aralık tarihlerinde bu faslı Brüksel’de açacağız. Bunun dışında sadece bu fasılla yetinmiyoruz. 5-6 faslın daha 2016 yılında açılabilmesini sağlayacak bir ortak çalışmayı başlatacağız” dedi.

29 Kasım’da Brüksel’de yapılacak Türkiye AB zirvesi ile ilgili de konuşan Bozkır, zirve metninde Türkiye’nin AB ile müzakere sürecinin hızlandırılmasına ilişkin ifadelerin yer alması gerektiğine dikkat çekerek:
“Gümrük Birliği’nin güncelleştirilmesi ve Türkiye’nin Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı (TTIP) anlaşmasıyla ortaya çıkacak yeni tabloda herhangi bir haksızlığa uğramamasına yönelik bütün ifadelerin bu zirve metninde yer alması gerekiyor. Ben şu ana kadar herhangi bir olumsuzluk gözlemlemedim.” şeklinde konuştu.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir