Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği’ne yeni Genel Sekreter

-
Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği’ne yeni Genel Sekreter

Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği (BYSD) Genel Sekreterliği görevine Ziraat Yüksek Mühendisi Ahmet Atıcı getirildi.

Bitkisel yağ sanayicilerini tek çatı altında buluşturan ve faaliyetleriyle 43 yıldır sektöre yön veren Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği (BYSD) Genel Sekreterliği görevine atama yapıldı. BYSD Genel Sekreteri, sektörün deneyimli isimlerinden Ziraat Yüksek Mühendisi Ahmet Atıcı oldu.

BYSD Genel Sekreteri Ahmet Atıcı

Ahmet Atıcı kimdir?

Yüksek lisansını Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde tamamlayan Atıcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın çeşitli birimlerinde 26 yıl yöneticilik yaptı. Bakanlığa bağlı Tohumluk Tescil ve Sertifikasyon Merkezi Müdürlüğü’nde de 12 yıl boyunca yönetici olarak hizmet veren Ahmet Atıcı, ulusal ve uluslararası düzeyde önemli projelere imza attı.

tse-gidahattiTSE İhtisas Grup Başkanlığı yaptı

9 yıl süreyle Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Mamul Gıdalar ve Ziraat İhtisas Grupları Başkanı olarak görev yapan Atıcı, sektörel pek çok kanun ve yönetmeliğin yazım aşamasında yer alarak bitkisel kaynaklı yağ standartlarının revize edilmesi ve yeniden yayımlanmasına katkıda bulundu.

İyi derecede İngilizce bilen Atıcı, Avrupa Birliği ülkeleriyle tohumculuk uygulamaları alanında çeşitli projeler yürüttü ve yurt dışında gerçekleştirilen toplantılarda Türkiye’yi temsil etti.

Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği (BYSD)

28 Şubat 1975’te kurulan ve tüm bitkisel sıvı yağ ve margarin camiasını tek bir çatı altında birleştiren Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği (BYSD) üyeleri; yağlı tohum kırıcıları, kırıcı rafinatörler, rafinatörler, rafinatör/margarinciler ve sadece margarin üreticilerinden oluşuyor.

BYSD, Amerikan Yağ Kimyacıları Birliği (AOCS) ve Türkiye Gıda ve İçecek Sanayii Dernekleri Federasyonu (TGDF) üyesi…

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın