Bir Avrupa devi daha Türkiye’de!

-
Bir Avrupa devi daha Türkiye’de!

Avrupa’nın lider kimyasal ve doğal hammadde üreticisi Nordmann Rassmann, Türkiye ofisini açtı. Nordmann Rassmann GmbH Genel Müdürü Dr. Gerd Bergmann, “Türkiye, Avrupa’daki en önemli pazarlar arasında” değerlendirmesini yaptı.

Eduard Nordmann ve Fritz Rassmann tarafından 1912 yılında kurulan Nordmann Rassmann, ortak kimyasal ve doğal hammadde dağıtımına odaklanan uluslararası bir grup.

nrc-logo-gidahatti

Avrupa’da 15 farklı ülkede faaliyetlerini sürdüren firma, Türkiye’deki çalışmalarını sürdürecek şirketini açarak Avrupa’daki ülke sayısını da 16’ya çıkartmış oldu. Şirket, İstanbul’da konumlanacak ve Nordmann Rassmann Türkiye Dış Ticaret AŞ. adı altında ticari faaliyetlerini sürdürecek.

Gerd Bergmann: “Türkiye, Avrupa’daki en önemli pazarlar arasında yer alıyor”

Avrupa’da faaliyet gösterdikleri ülkelerden birisinin de Türkiye olmasından büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Nordmann Rassmann GmbH Genel Müdürü Dr. Gerd Bergmann, “İşlerimizi büyütürken bizim için yüksek derecede önem arz eden ülkelere yatırım yapmaya özen gösteriyoruz. Türkiye de bu ülkelerden bir tanesiydi ve burada olmaktan son derece memnunuz. Türkiye’nin gelişen ve büyüyen ekonomisi, gelecek için büyüme potansiyeli olan ülkeler arasında yer alması gibi etkenlerin bu operasyonu başlatmaktaki hızımızı artırdığını söyleyebilirim. Türkiye için oluşturacağımız ekibin mevcut ekibimize hızla uyum sağlayarak, hem bizim büyümemize hem de Türkiye ekonomisine büyük katkı saylayacağını düşünüyoruz” dedi.

nrc-gerd-bergmann-gidahatti

Türkiye’de hedef sektörlerine odaklanarak büyüme stratejilerini sürdürebilir hale getirmeyi planladıklarının altını çizen Gerd Bergmann, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu yatırım Türkiye’ye ne denli güvendiğimizin açık bir göstergesi aslında. Avrupa’nın birçok ülkesinde hayal bile edemediğiniz büyüme rakamları ve gelişim Türkiye’de mevcut. Özellikle bizim hedef sektörlerimiz olan üretim ve inşaat sektörlerindeki büyüme son derece önemli. Biz de NRC Group olarak bu operasyonla birlikte İstanbul’daki büyümenin Türkiye’nin komşu ülkelerine ve bölgeye açılmak için iyi bir fırsat olacağını düşünüyoruz.”

nordmann-rassmann-almanya-gidahatti

Hamburg merkezli Avrupa devi

1912 yılında Eduard Nordmann ve Fritz Rassmann tarafında kurulan Hamburg merkezli NRC Group, ürün gamında yer alan kimyasal hammadde, katkı maddeleri ve doğru teknik ve uygulama know-how’ı ile Avrupa’nın lider kimyasal ürün dağıtıcısı. NRC, Avrupa’da kendi bağlı ortaklıklarında yer alan hammadde üreticilerinin ürünlerinin dünya çapında dağıtımını yapıyor.

nrc-group-gidahatti

Türkiye dışında İsveç, Fransa, Portekiz, İsviçre, İtalya, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan, Slovenya, Sırbistan, Bulgaristan ve Romanya’da faaliyetlerini sürdüren NRC ayrıca; kozmetik, ev bakım, ilaç, gıda, inşaat, kaplama, yapıştırıcı, plastik, kauçuk ve poliüretan endüstrisi gibi alanlara yönelik çalışmalar da yapıyor.

2014 yılı cirosu yaklaşık yaklaşık 330 milyon avro olan NRC, halen Almanya’da 300 personel ve 15 farklı Avrupa ülkesindeki operasyonlarıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir