Beslenme çantasının müdavimleri!

-
Beslenme çantasının müdavimleri!

Okulların açılmasıyla birlikte çocukların beslenme çantalarına en çok konulan ürünlere ait kampanyalar da arttı. Beslenme çantalarına konan ürünlerle ilgili kampanyalara ilişkin BrandZone verilerine göre; en fazla kampanyası yapılan köfte ürünü Pınar Dana Burger Köfte olurken, meyve suyu ise Dimes 6’lı 200 ml meyve suyu oldu.

Okula dönüş sezonunun başlamasıyla birlikte aileleri de tatlı bir telaş sardı. Ebeveynler çocukların beslenme çantalarında hangi ürünlerin yer alması gerektiğini merak ederken, öğrencilere sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmanın anahtar rolünün velilerin hazırladığı beslenme çantasından geçtiğini belirten uzmanlar, beslenme çantalarına taşınması kolay ve besleyici değeri yüksek besinler konulması gerektiğinin altını çiziyor.

beslenme-cantasi-gidahattiBeslenme çantası kampanyaları

Okula dönüş sezonuyla birlikte markalar da beslenme çantalarına konulan ürünlere yönelik kampanyalarını artırıyor.

Türkiye’deki markalar için fiyat/rekabet araştırma hizmetleri sunan BrandZone, beslenme çantalarına konulan ürünlere ait 15 Eylül-15 Ekim 2017 tarihleri arasında ulusal, yerel, indirim, toptan ve parfümeri kanallarındaki insert ve gazete reklam kampanyalarını açıkladı.

beslenme-ogrenci-gidahattiTost ekmeği kampanyaları

Sandviç, tost, hamburger ekmeği kampanyaları içerisinde en fazla kampanyası yapılan marka, yüzde 40’lik oranla Karmez oldu. Yüzde 34’lük oranla Uno ikinci sırayı alırken, yüzde 7’lik oranla Untad ve Unkar üçüncü sırayı paylaştı. Özdilek, yüzde 6’lık oranla dördüncü sırada yer aldı. En fazla kampanyası yapılan ürün Karmez 6’lı hamburger ekmeği oldu.

En fazla kampanyası yapılan köfte markası, yüzde 45’lik kampanya oranıyla Pınar oldu. Yüzde 25’lik oranla Uzman Kasap ikinci; yüzde 11’lik oranla Superfresh üçüncü; yüzde 5’lik oranla Tire ve Emin dördüncü sırayı paylaştı. En fazla kampanyası yapılan köfte ürünü Pınar Dana Burger Köfte oldu.

Meyve suyu kampanyalarına Dimes damgası!

BrandZone verilerine göre; en fazla kampanyası yapılan küçük meyve suyu markası, yüzde 24’lük kampanya oranıyla Dimes oldu. Yüzde 19’luk oranla Meysu ikinci; yüzde 18’lik oranla Cappy üçüncü; yüzde 8’lik oranla Pınar dördüncü; yüzde 6’lık oranla İçim beşinci oldu.

Tüm küçük meyve suyu kampanyaları incelendiğinde; 159 adet küçük meyve suyu kampanyasının 96’sı çoklu paket kampanyası olarak yapıldı. 96 adet çoklu ürün kampanyasının 51 adedi 6’lı paket olarak yapılırken; 31 adedi 27’li paket olarak yapıldı. 63 adet kampanya ise tek ürün kampanyası olarak yer aldı. En fazla kampanyası yapılan küçük meyve suyu ürünü, Dimes 6’lı 200 ml meyve suyu oldu.

findik-kuruuzum-kayisi-incir-gidahattiKuruyemiş kategorisi

Kuru meyve-kuruyemiş kategorisinde en fazla kampanya düzenleyen marka; yüzde 34’lük kampanya oranıyla BİM markası Simbat oldu. Yüzde 23’lük oranla A101 markası Çerezya ikinci; yüzde 6’lık oranla Peyman üçüncü sırayı aldı. Hacı Baba ve ŞOK’un markası Amigo yüzde 4’lük oranla dördüncü sırayı paylaştı.

Kuru meyve-kuruyemiş kategorisinde en fazla kampanyası yapılan ürün yüzde 18’lik kampanya oranıyla fındık oldu. Yüzde 17’lik oranla kuru üzüm ikinci sırada yer aldı.  Yüzde 16’lık oranla kuru kayısı ve ceviz üçüncü sırayı paylaşırken; yüzde 8’lik oranla badem dördüncü sırada yer aldı.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir