Barilla Gıda’dan tam buğday taneleri ile sağlıklı ve lezzetli alternatifler

-
Barilla Gıda’dan tam buğday taneleri ile sağlıklı ve lezzetli alternatifler

Çalışmalarını ‘Sizin için iyi gezegen için iyi’ mottosuyla sürdüren Barilla Gıda, Nişantaşı City’s Alışveriş Merkezi’nde 5’incisi düzenlenecek olan “Diyet Şenliği”ne, sağlıklı ve lezzetli ürünleriyle katılıyor. Şenlikte, tam buğday tanelerinden üretilen Integrale makarnasının yanı sıra Barilla Gıda, Wasa sandviç çeşitlerini, sağlıklı yaşama gönül veren ziyaretçilerle buluşturacak.

Barilla Gıda, bu yıl beşincisi düzenlenen Diyet Şenliği’ne, tam buğday tanelerinden üretilen Integrale makarnası ve Wasa sandviç çeşitleriyle katılıyor. 13-14 Mayıs tarihlerinde City’s Nişantaşı AVM’de gerçekleştirilecek şenlikte Barilla Gıda, ziyaretçilere sağlıklı ve lezzetli alternatifler sunacak.

Barilla-Integrale-gidahatti

Sağlıklı beslenmek isteyenlerin vazgeçilmezi Barilla Integrale

Sağlıklı yaşama destek veren markaların bir araya geleceği şenlikte ziyaretçiler, Barilla Gıda’nın Integrale Fusilli ve Wasa sandviç çeşitlerini tadacak. Durum buğdayından üretilen makarnadan iki kat daha fazla lif içeren tam buğday makarnası Barilla Integrale, sağlıklı beslenmek isteyenlerin vazgeçilmezlerinden. Makarnanın lezzeti ile tam buğdayın faydalarını buluşturan Barilla Integrale, 85 gramı ile günlük lif ihtiyacının yüzde 20’sinden fazlasını karşılıyor.

İtalya Cumhuriyet Bayramı’na lezzet kattı

Barilla-Integrale-2-gidahatti

Ara öğünlerinizi keyifli hale getirin!

Atıştırmalık için sağlıklı alternatiflerden olan Wasa sandviçleri ise lif ve vitamin yönünden zengin 5 farklı çeşidiyle, ara öğünleri keyifli hale getiriyor. Doyurucu ve lezzetli Wasa sandviçleri, yaza fit girmek isteyenlerin dengeli beslenmede en büyük yardımcısı oluyor.

Wasa-Sandwich-2-gidahatti

Barilla hakkında…

877 yılında makarnanın anavatanı İtalya’nın Parma kentinde küçük bir ekmek fırın ve makarna dükkânı olarak doğan Barilla, bugün Dünya’nın en önde gelen İtalyan gıda şirketlerinden biri. Barilla halen, makarna sektöründeki dünya liderliğinin yanında, makarna soslarında Kıta Avrupası’nda, unlu mamuller (ekmek, kraker, bisküvi, çikolata kaplamalı gofretler, kekler) alanında İtalya’da, gevrek ekmek alanında ise İskandinav ülkelerinde lider konumunda.

Barilla’nın şu anda toplam 43 üretim merkezi (13 İtalya’da ve 30 İtalya dışında) bulunuyor ve ürünleri 100’den fazla ülkeye ihraç ediliyor. Her yıl; Barilla, Mulino Bianco, Voiello, Pavesi, Alixir, Academia Barilla, Wasa, Harrys (Fransa ve Rusya), Misko (Yunanistan), Filiz (Türkiye), Yemina ve Vesta (Meksika) markaları altında dünyanın dört bir yanındaki sofralara yaklaşık 2,5 milyon ton gıda ürünü sunuluyor.

Sosyal Market’e desteği, plaketle ödüllendirildi

Barilla, bugün dünyanın en saygın gıda şirketlerinden biri olmakla birlikte,  geleneksel mutfak prensiplerine ve değerlerine saygılı, çalışanlarını temel varlık olarak kabul eden ve öncü üretim sistemleri geliştirmesiyle İtalyan know-how’unun dünya çapında tanınan bir sembolü durumunda.

Barilla Gıda hakkında

Barilla, Türkiye pazarına 1994 yılında Doğuş Grubu’nun bünyesinde bulunan Filiz Makarna’ya ortak olarak girdi. Bu ortaklık, 2004 yılında Doğuş grubunun tüm payını Barilla‘ya satmasına kadar sürdü. 2004 senesinden bu yana Barilla, Bolu’daki üretim tesisinde hem kapasite artırıcı hem de teknoloji geliştirici yatırımlar yaptı. Halen bünyesindeki 422 çalışanı, Bolu’da en modern teknoloji ile üretim yapan makarna fabrikası ve yaygın dağıtım ağı ile Türkiye’nin  lider gıda firmaları arasında yer alıyor. Barilla Türkiye’de; Filiz, Barilla, Wasa ve Gran Pavesi markalarının üretim, ithalat ve dağıtımını gerçekleştiriyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir