Bakan Yardımcısı atamaları yapıldı

-
Bakan Yardımcısı atamaları yapıldı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Gençlik ve Spor, İçişleri ve Millî Eğitim Bakanlıklarında Bakan Yardımcıları belli oldu.

Bakan yardımcılarına ilişkin atama kararları, 18 Aralık 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayımlandı. Birçoğu daha önce milletvekilliği ve TBMM İhtisas Komisyonu başkanlıkları da yapmış yeni bakan yardımcıları şöyle:

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik,

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Ali Rıza Alaboyun,

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın,

İçişleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem

hasan-ali-celik-www.gidahatti.comBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik

Resmi Gazete’de yayımlanan kararla Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Bakan Yardımcısı olan Hasan Ali Çelik, İTÜ, Sakarya ve Marmara Üniversitelerinde öğretim görevlisi olarak çalıştı; öğretim üyeliği ile Program Başkanlığı, Anabilim Dalı Başkanlığı, Bölüm Başkanlığı, Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği ve Dekan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Makine-Otomotiv konularında Ar-Ge faaliyetleri bulunan ve aynı zamanda tarım üreticisi olan Çelik’in, yurt içi ve yurt dışında yayınlanmış çeşitli makale ve tebliğleri ile fakülte ders kitabının yanı sıra çeşitli gazetelerde yayınlanmış aktüel makaleleri bulunuyor.

22 ve 23. Dönemde Sakarya Milletvekili olarak TBMM’ye de giren Hasan Ali Çelik, 23. Dönemde Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanlığı da yaptı.

Bu arada daha önce İstanbul Valiliği de yapan Merkez Valisi Selami Altınok, Sebahattin Öztürk’ten boşalan İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı’na atanırken, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’na da, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mehmet Selim Bağlı getirildi.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın