Bakan Fakıbaba et fiyatları için ne dedi?

-
Bakan Fakıbaba et fiyatları için ne dedi?

İlk hedeflerinin “Kazan-kazan” sistemiyle üreticinin de tüketicinin de mutlu olmasını sağlamak olduğunu belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, et fiyatlarıyla ilgili olarak, “Herkesin mutlu olabileceği planlamalarımız var. 4 aylık planımızı yaptık. Halkımız bana 2 – 2,5 ay müsaade etsin. İnşallah başarılı olacağız.” diye konuştu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, mevsimlik tarım işçilerinin ve ailelerinin yaşam şartlarını iyileştirecek Mevsimlik Tarım İşçileri Projesi’nin (METİP) ilk etapta hayata geçeceği Ankara’nın Polatlı İlçesine bağlı Sarıoba, Şabanözü ve Karacaahmet köylerini ziyaret etti.

ahmet-esref-fakibaba-sogan-toplama-gidahattiProje kapsamında yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Fakıbaba, köylülere ve işçilere proje hakkında bilgiler aktardı. Fakıbaba, Şabanözü köyünde işçilerle birlikte tarlada soğan topladı.

“Halkımız 2-2,5 ay müsaade etsin”

Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde daha önce köy olan İlören Mahallesinde yaşayan tarım işçilerini de ziyaret eden Bakan Fakıbaba, hükümet olarak mevsimlik işçilerin ulaşım, su, elektrik, eğitim gibi sorunlarına çözüm üreteceklerini dile getirdi.

ahmet-esref-fakibaba-mevsimlik-isci-proje-gidahattiCumhurbaşkanı ve Başbakanın talimatları olduğunu vurgulayan Ahmet Eşref Fakıbaba, “Tarım, gıda ve hayvancılık konusunda işçisinden tüketicisine kadar hepsi bizim çok değerli, bu bağlamda acaba Bakanlık olarak neler yapabiliriz, insanları daha fazla nasıl mutlu edebiliriz, bunun araştırması içindeyiz. Başarılı olacağımıza yürekten inanıyorum. Çünkü niyetimiz iyi” dedi.

ahmet-esref-fakibaba-mevsimlik-tarim-iscileri-gidahattiGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba, gazetecilerin Bakanlığın et fiyatları planına ilişkin sorusuna da şu yanıtı verdi:

“Et fiyatlarıyla ilgili hiçbir şey söylemeyeceğim. Özellikle bir şeyleri söylemeden yapmak çok önemli. Biz hükümet olarak hem 2017’de 4 aylık planımızı hem de 2018 yılı planlamamızı yaptık. Biz planlı çalışırız. Halkımız bana 2-2,5 ay müsaade etsin. İyi şeyler ortaya çıkarsa tabii ki alkışı hak etmiş oluruz. Kötü olursa da başta ben çok üzülürüm. Fakat başarısızlığı kabul etmeyen bir kişiliğim var. Arkadaşlarımızın duasını istiyoruz. Samimi bir şekilde çalışarak ‘kazan-kazan’ sistemiyle üreticinin de tüketicinin de mutlu olmasını sağlamak ilk hedefimiz. Şu an insanlarımızın hepsi mutlu mu? Değil. Bunu ben çok iyi biliyorum. Fakat herkesin mutlu olabileceği planlamalarımız var. Bizim amacımız 80 milyon insanımızın mutlu olması. 4 aylık planımızı yaptık. İnşallah başarılı olacağız.”

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir