Bakan Çelik: Atama yapacağız

-
Bakan Çelik: Atama yapacağız


MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Ziraat, gıda ve su ürünleri mühendisleri ile veteriner hekim istihdamına ilişkin Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik tarafından cevaplanmasını istediği soru önergesini Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunmuştu. Bakan Çelik imzalı cevapta “KPSS sonucuna göre Bakanlığımızın kadro ve hizmet ihtiyacı doğrultusunda personel alımı planlanmaktadır.” denildi.

erkan-akcay-gidahattiMHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay tarafından verilen soru önergesi şöyle: Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde gündeme gelmesi gereken konulardan birisi de bakanlığın mühendis ve veteriner hekim istihdamıdır.

Ülkemizde her yıl Ziraat Fakültelerinden binlerce gencimiz milletimizin gıda güvenliğini arttırmak, daha sağlıklı ürünler tüketebilmelerine imkân tanımak için veteriner hekimlik, ziraat mühendisliği, gıda mühendisliği ve su ürünleri mühendisliği bölümlerinde eğitim almaktadır.

Bu gençlerimiz hükümetten kadro beklemektedir. Binlerce veteriner hekim, ziraat mühendisi, gıda mühendisi ve su ürünleri mühendisi bakanlığınız bünyesinde açılacak kadroları beklemektedir.

Buna göre;

1) 2016 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı bünyesinde ayrı ayrı belirtilmek suretiyle veteriner hekim, ziraat mühendisi, gıda mühendisi ve su ürünleri mühendisi istihdamı için planlamanız var mıdır? 2016 yılında ayrı ayn belirtilmek suretiyle bu alanlarda istihdam edilmesi öngörülen personel sayısı nedir? Söz konusu personel istihdamı ne zaman gerçekleştirilecektir?

faruk-celik-gidahattiPersonel alımına dair detay verilmedi

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından Bakan Çelik imzası ile verilen cevap ise şöyle:

“TBMM Başkanlığına verilen Yazılı Soru Önergesinde; Manisa Milletvekili Sayın Erkan Akçay’a ait 7/701 esas nolu yazılı soru önergesine ilişkin Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı’nın cevabı şu şekildedir:

Bakanlığımız bütçe imkanları çerçevesinde personel istihdamı yapabilmekte olup 2016 yılında Bakanlığımıza tahsis edilecek açıktan ve naklen atama kontenjanı dahilinde, KPSS sonucuna göre Bakanlığımızın kadro ve hizmet ihtiyacı doğrultusunda veteriner hekim, ziraat mühendisi, gıda mühendisi ve su ürünleri mühendisi alımı planlanmaktadır.”

100 binden fazla atama bekleyen mühendisi sevindiren Bakan Çelik’in bu açıklaması sonrası alımların ne zaman ve ne kadar olacağı konusunda herhangi bir detay verilmemesi dikkat çekti.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir