Aydın Büyükşehir Belediyesi çiftçiyi unutmadı!

-
Aydın Büyükşehir Belediyesi çiftçiyi unutmadı!

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Sultanhisar İlçesi’nin Eskihisar Mahallesi’ndeki 650 çiftçiye, 12 bin balya kuru yonca dağıttı.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Özlem Çerçioğlu, geçen yılki portakal, patates, karpuz ve fidan dağıtımından sonra bu kez çiftçilere destek amacıyla kuru yonca dağıtılmasını sağladı. Pilot bölge olarak seçilen Sultanhisar’ın Eskihisar Mahallesi’ndeki 650 çiftçiye törenle, 12 bin balya kuru yonca dağıtıldı.

aydin-buyuksehir-belediyesi-kadin-mehteran-takimi-gidahattiAydın Büyükşehir Belediyesi kadın mehteran takımı eşliğinde yapılan törende, özellikle kadın çiftçiler Çerçioğlu’na yoğun ilgi gösterdi. Sultanhisar Belediye Başkanı CHP’li Osman Yıldırımkaya’nın eşlik ettiği törende vatandaşlar, yonca desteği için Çerçioğlu’na teşekkür etti.

“Ülke gündemi çiftçinin sorununu unutturdu”

Törende çiftçilere seslenen Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Sultanhisar ve Aydın ekonomisinin tarıma dayalı olduğunu, halkın yüzde 50’lik bölümünün geçimini tarım ile sağladığını anlattı. Çerçioğlu, şunları söyledi:

aydin-buyuksehir-belediye-baskani-ozlem-cercioglu-gidahatti“Türkiye’nin ne kadar zor durumda olduğunu hepimiz biliyoruz. Türkiye’nin gündemi o kadar yoğunki, çiftçiler ve üreticiler unutuldu. Girdi maliyetleri çok yüksek. Bu nedenle insanlarımız hayvancılığı ve üretmeyi bıraktı. Yurt dışından yem ve canlı hayvan getirmeye başladık.

Girdi maliyetleri bu kadar yüksek olunca et fiyatları, ot ve kuru yonca fiyatları çok yükseliyor. Bu nedenle Türkiye’de hayvancılık bitmek üzeredir. Bu girdi faaliyetleri kime yansıyor, tabii ki vatandaşa yansımaktadır. Fiyatlar o kadar yüksek ki, vatandaşlar et alamaz duruma geldi. Biz de Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak çiftçilerimize her zaman destek verdik. Vermeye de devam ediyoruz. Buna yönelikte çok ciddi projelerimiz var.”

ozlem-cercioglu-gidahattiDaha sonra Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilen hayvan başına 5 balya kuru ot ve yonca, çiftçilere dağıtıldı.

DHA

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir