Avrupa’nın tercihi SDM Diyeti artık Türkiye’de

-
Avrupa'nın tercihi SDM Diyeti artık Türkiye’de


Avrupa’daki doktorların 40 yıldan fazla obezite ve obeziteye eşlik eden insülin direnci gibi birçok hastalığı tedavi ederken destek aldıkları ketojenik diyet yöntemi ile direkt yağdan kilo kaybı sağlayan SDM diyeti Avrupa’dan sonra şimdi Türkiye’de.

Kraker-gidahattiKarbonhidrat tüketimini kısıtlayarak sağlıklı yağları ve proteinleri yeterli düzeyde almayı sağlayan ketojenik diyet yöntemi ile 1 haftada 1 bedene kadar bölgesel yağ kaybı ile incelme imkanı sunuyor. Batıda 40 yıldan fazla obezite ve obeziteye eşlik eden insülin direnci gibi birçok hastalığı tedavi ederken destek aldıkları ketojenik diyet yöntemi ile direkt yağdan kilo kaybı sağlayan SDM diyeti Avrupa’dan sonra şimdi Türkiye’de.

Bölgesel yağlanmalara ve selülitlere karşı etkili

Gücünü birlikte çalıştığı doktor ve diyetisyenlerden alan Societa Dietetica Medica (SDM) bilimsel temelle hızlı bir şekilde zayıflatarak ideal kiloya ulaşmayı sağlıyor. SDM Diyeti, açlık hissinin yaşanmaması, bölgesel yağlanmalara ve selülitlere karşı oldukça etkin olması, kas dokularının ve deri gerginliğinin korunması ile alışılagelmiş ve dönemsel moda olan diyetlerden çok uzak ve bilimsel olmasıyla fark yaratıyor.

Murat-Bas-gidahattiAvrupa’da yapılmış pek çok klinik çalışmaya ek olarak Türkiye’de Prof. Dr. Murat Baş ve arkadaşlarının SDM Ketojenik Diyetleri ve Akdeniz tipi diyetler üzerine yaptığı karşılaştırmalı çalışmada, SDM Diyeti uygulayanların Akdeniz tipi zayıflama diyeti uygulayanlara göre 2 kat daha fazla kilo, yağ kaybettiği, kolesterol ve insülin seviyelerinin düştüğü gözlemledi. Yeterli protein, düşük karbonhidrat ve düşük yağ içeren, düşük kalorili ketojenik bir diyet olan SDM Diyeti İtalya’da uzmanların obezite ve fazla kiloya karşı kullandıkları bir yöntem olarak sadece uzman doktor ve diyetisyen reçetesi ile uygulanabiliyor.

SDM çorba, makarna, çörek, kurabiye, kraker, çikolata bar, puding gibi çok sayıda whey protein bazlı ve lifli gıdaların yardımıyla, Türkiye’de bu alanda en zengin ürün seçeneği ile hem doyurucu hem de pratik bir diyet sunuyor. Sadece diyetisyen kontrolünde uygulanmasına izin verilen bu ürünler, uzman reçetesi doğrultusunda danışanların ev veya ofislerine gönderiliyor. Şu anda bu diyeti pek çok ilde pek çok uzman danışanlarına düzenli olarak reçete ediyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir