Avrupa’da yatırım, kalıcı oturum ve vatandaşlık için…

-
Avrupa’da yatırım, kalıcı oturum ve vatandaşlık için...

Avrupa’nın dev danışman şirketleri ve resmi yatırım ajanslarından yetkililer, seminer vermek için Türkiye’de. Garth Coates Solicitors ve One Knightsbridge Capital; İngiltere ve AB ülkelerinde yatırım yapmak, konut veya işyeri satın almak, işyeri açmak, kalıcı oturum ve çifte vatandaşlık programlarından yararlanmak isteyenlere özel toplantılar düzenliyor.

Londra merkezli ünlü hukuk firması Garth Coates Solicitors ve dünyaca tanınmış uluslararası yatırım ve sermaye yönetimi şirketlerinden One Knightsbridge Capital, Avrupa ülkelerine ve İngiltere’ye yatırım yapmak ve yeni girişimcimler de bulunmak isteyen Türk vatandaşlarını, süreçle ilgili bilgilendirmek için İstanbul’da seminerler ve özel toplantılar düzenliyor.

Garth-Coates-hizmet-gidahattiAvrupa’nın iki ünlü danışmanlık firması, yarın İstanbul’da grup seminerleri yapacak. 22 Şubat’a kadar sürecek olan toplantılarda özel ve birebirde görüşmek mümkün olacak.  Bu etkinliklerle özellikle; Ankara Anlaşması vizesi, İngiltere, Malta ve Portekiz’de yatırım yaparak veya konut satın alarak Avrupa’da serbest dolaşım ile kalıcı oturum ve vatandaşlık programları, Golden Visa (Altın Vize) olanakları, Avrupa’da iş kuranlara devlet destekleri ve hızlı çifte vatandaşlık programları detaylı olarak anlatılacak.

İngiltere’de girişimcilere yönelik Ankara Anlaşması vizesi

Son dönemde uzmanlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, İngiltere’de kendi işlerini yapmaları ve 4 yıl içinde kalıcı oturum ve 5. yılda vatandaşlık başvurusunda bulunmalarına olanak sağlayan Ankara Anlaşmasına başvurularda artışa dikkat çekiyorlar. Yaklaşık 20 bin ABD doları sermayesi olanların rahatlıkla yararlanabileceği Ankara Anlaşması vizesi ile İngiltere’de kalıcı oturum almak mümkün.

Portekiz’de konut alanlara kalıcı oturum ve vatandaşlık şansı

Schengen-gidahattiYurtdışına açılmak ve Avrupa Birliği’ne üye olan bir ülkeden vatandaşlık edinerek, tüm Avrupa Birliği ülkelerinde yaşama, serbest dolaşım ve çalışma olanağı edinmek isteyenlere Portekiz hükümetinin Golden Visa (Altın Vize) programı bulunmaz bir fırsat sunuyor. Portekiz’de değeri 500 bin Euro olan konut satın alarak, tüm Schengen ülkelerinde sınırsız seyahat olanağı veren uzun süreli Schengen vizesi alınabiliyor ve 5 yıllık süreç sonunda Portekiz’de dolayısıyla Avrupa Birliği Schengen Bölgesinde kalıcı oturum ve 6. yılın sonunda Portekiz Vatandaşlığı edinilebiliyor. Üstelik bu olanaklardan konut satın alan ana başvurucunun yanı sıra, eşi ve 21 yaşın altındaki çocukları da yararlanabiliyor.

Portekiz Vatandaşlığı, aynı zamanda Avrupa Birliği vatandaşlığı sağladığı için İngiltere, Almanya, Fransa ve İtalya gibi diğer AB ülkelerinde tam serbest dolaşım, barınma, iş kurma, çalışma ve istenilen AB ülkesinde eğitim alma olanağı veriyor.

Seminer programında, Portekiz hükümetinin Yatırım ve Ticaret Ajansından resmi bir yetkili konuşmacı olarak bulunacak ve seminere katılanlara Portekiz’in Altın Vize programı anlatılacak.

Garth-Coates-gidahatti“Türkiye’de seminer kaçınılmaz oldu”

Avrupa ülkelerine yönelik planları olan Türk yatırımcı ve girişimciler ile yurtdışı göçmenlik programlarıyla ilgilenen binlerce Türk vatandaşı süreçle alakalı doğru bilgiye ulaşmada sıkıntı yaşıyor. Londra merkezli Garth Coates Göçmenlik Hukuku Firması’ndan Garth Coates ve ekibi; İngiltere’nin tanınmış Uluslararası Yatırım ve Sermaye Yönetimi şirketlerinden One-Knightsbridge-Capital-gidahattiOne Knightsbridge Capital‘dan Craig Wheeler; İngiliz ve Portekiz yatırım ve ticaret ajanslarından yetkililer ile birlikte doğru bilgiyi almak isteyenlere yönelik özel toplantılar ve grup seminerleri yapmak için geldikleri Türkiye’de, İngiltere ve AB ülkelerinde yatırım yapmak, konut veya işyeri satın almak ya da işyeri açarak kalıcı oturum ve çifte vatandaşlık programlarını anlatacak.

Garth Coates “ Türkiye’den bu konuda çok talep aldık. Her gün onlarca kişi bizlere sorular iletiyordu. Biz de yatırımcılara, girişimcilere ışık tutmak, Türkiye’de bu işi yürütecek kurumlara rehberlik etmek adına böylesi bir semineri düzenleme kararı verdik” dedi.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir