Aşevi; bir kap sıcak yemek, bir büyük mutluluk

-
Aşevi; bir kap sıcak yemek, bir büyük mutluluk

İzmir Büyükşehir Belediyesi, restore ettiği Emir Sultan Türbesi’nde yemek dağıtımına başladı. Büyükşehir Belediyesi Aşevi tarafından hazırlanan yemeklerden yararlananlar arasında ağırlıklı olarak Suriyeli mülteciler yer alıyor.

izmir-buyuksehir-asevi-www.gidahatti.comİzmir Büyükşehir Belediyesi, kentte yaşayan dar gelirli ya da yoksul ailelere yönelik hizmet zincirine bir halka daha ekledi.

Aşevi hazırlıyor, ekipler dağıtıyor

 

Kentin önemli tarihi yapılarından olan Emir Sultan Türbesi’ni restore edip kente kazandıran İzmir Büyükşehir Belediyesi, tarihi türbede başlattığı yeni uygulamayla ihtiyaç sahibi hemşehrileri için yeni bir uygulama daha başlattı.

Geçmişte aşhane, hamam ve dergah olarak kullanıldığı bilinen tarihi yapının girişinde, her gün farklı menülerden oluşan sıcak yemekler ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. Bölgede büyük ilgi gören uygulamadan ülkelerindeki iç savaş nedeniyle göç etmek zorunda kalan Suriyeli mülteciler de yararlanıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi 1.5 milyon kişiye aş oldu

Gürçeşme’de faaliyet gösteren İzmir Büyükşehir Belediyesi Aşevi, 2015 yılında kentin farklı noktalarında 1 milyon 524 bin kişilik yemek, 143 bin kişilik kumanya, 100 bin kişilik çorba ile 720 bin adet pide dağıttı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi aşevi bilgileri için

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir